Vana-Nurme talus toimus järjekordne märade aastanäitus

Publiku lemmikuks osutus Reesi. Foto: Sigrid Absalon

2024. aasta ehk järjekorras juba kolmas EHKAS märade aastanäitus on peetud! Jah me tegime selle jälle ära.

Oli taas väga vahva ja sündmusterohke päev Vana-Nurme talus, Pärnumaal. Kell 9-11 toimus märade mõõtmine, tervise kontroll, pildistamine ja jalgade hindamine kõval pinnal ning väikese hilinemisega peale kella 11 alustati näitusega.

Sellel aastal osales aastanäitusel taas 17 kaunist eesti tõugu mära, kes põlvnesid 3 aborigeensest täkuliinist – Ahti 228E, Raspel 70E ja Taube 60E, Aastanäitusel osalesid 11 erineva eesti tõugu täku järglased. Esindatud olid Aksel 722E, Agent E040, Muuksi Tõrvik E008, Raadu 918E, Raju Välk E021, Rallik 688E, Rüütel 838E, Tongihote E030, Torm E038, Voore Rommu 907E ja Voore Roonin E007 järglased. Päeva alustasid 3-aastased märad – Tralla, Tuneesia, Aami, Voore Ronee, Ruutula, Ariete, Tenella, Vormsi Rüü, Tubli, Trendy ja Ruby. Päeva jätkasid 4-aastased märad – Tuhkatriin, Arabella ja Reesi. Vanematest märadest olid esitlemisele toodud 5a märad Retti ja Relanne ning 6a mära R-Tahiti koos täkkvarsaga Lego.

Päeva parima tiitlile pretendeeris võrdse punktisummaga kaks mära. Kohtunikekogu poolt valiti näitusepäeva parimaks ehk Best In Show 2024 märaks 3-aastane hõbemusta värvusega mära Ruby, kelle aretajaks on Maarika Vahter ja omanikuks Anu Kornel, kes oma hobust ka ise esitles. Publiku lemmikuks valiti hõbekõrvi värvusega 4-aastane mära Reesi, kes on Ruby täisõde. Tema aretajaks samuti Maarika Vahter ja omanik Maria Põder, kes samuti oma hobust ise esitles. “Päeva Parima Hüppaja” auhinna pälvisid sellel aastal võrdse hüppe hindega tervelt kaks mära – Voore Ronee ja Tubli. “Parima Aretaja” auhind läks sellel aastal Maarika Vahterile, kelle aretatud märade Ruby, Reesi ja Ruutula hinnete keskmine oli näitusepäeva kõrgeim.

Ruby krooniti päeva parimaks. Foto: Sigrid Absalon

Kõigile osalistele anti auhinnaks uhke rosett, diplom, lilled, mineraalikott ja valjad. Kõigi osalenud märade kohta on koostatud ka EVA programmi tulemused märade võimalike järglaste kohta. Need jagatakse koos protokolliga kodulehel esimesel võimaluse. Kõigist osalenud märadest valmib rikkalik fotogalerii. Imekaunid rosetid valmistas näituse jaoks RailiRosetid.

Väga suured tänusõnad järgmistele inimestele

Hindamiskomisjonile, kes seekord koosseisus – Astra Nilk, Karin-Juta Aarma ja Annika Maripuu. Platsimeeskonnale koosseisus – Anneli Käo, Anu Matsoo ning lisaks abijõud Maria Põder, Ellen Koidu, Kristin Perna ja Priit Perna. Ingrid Randlahtile, kes valmistas ette märade värvuste kommentaarid ning Priidu Tikule, kes valmistas ette märade emaliinide kommentaarid.

Samuti väga suured tänusõnad suurepärasele fotograafile Sigrid Absalonile, kes taaskord meie ägedat üritust jäädvustas ning Oho TV-le näituse otseülekande eest! Otseülekannet saab järele vaadata SIIN. Lisaks täname veel Riina Rõad, kes meie aastanäitust võõrustas! Samuti soovime tänada ka Talvi Tordid, kes valmistas EHKASe juubeliaasta puhul ülimaitsva tordi, mida peale näitust ja auhinnatseremooniat kõigile osalejatele pakuti.

Täname ka kohale tulnud publikut, kodukohvikut maitsva kõhutäie eest ja loomulikult kõiki teisi abilisi, kes aitasid kuidagi kaasa aastanäituse korraldamisele!

Loomulikult täname ka kõiki hobuste aretajaid ja omanikke, et olete kasvatanud sellised kaunid eesti tõugu märad ja tõite nad EHKAS Aastanäitusele.

Kui keegi jäi nimeliselt tänamata, siis kõigile neile ka suured tänusõnad!

Protokollid koos piltide ja kirjeldustega lisanduvad kodulehele nii kiiresti kui võimalik! Palun varuda veidi kannatust.

Sügavad kummardused Teile kõigile!

Palju õnne kõigile osalistele, head jätkuvat juubeliaastat ning kohtumiseni sügisel 13.10 EHKAS täkkude aastanäitusel!