Vana-Nurme talus toimus täkkude aastanäitus

Päeva parim ehk “Best In Show 2023” 3-aastane hall täkk ANTSUKE (i. Aksel 722E, e. Tüdruk 4542E, ei. Tukker 703E, aret. Maris Marus ja om. Anu Matsoo) Ühtlasi pälvis ANTSUKE ka “Parima hüppaja” auhinna. Foto: Sigrid Absalon

Vaatamata õues valitsenud ekstreemsetele ilmaoludele osales Vana-Nurme talu maneežis toimunud aastanäitusel 19 eesti tõugu täkku, kes põlvnesid 15 erinevast eesti tõugu täkust. Seitsmest Eestis olevast täkuliinist oli aastanäitusel esindatud 5 liini. Täkkude tase ja kvaliteet oli suhteliselt ühtlane.

Päeva alustasid 2-aastased täkud, keda oli kokku 15. Päeva jätkasid kaks 3-aastast täkku. Lisaks esitleti ühte 4-aastast täkku nii vabaliikumises ka rakendikatsel ning päeva lõpetas veel ühe vanema, 14-aastase, täku vabaliikumine ja hüpped.

Päeva parimaks ehk “Best In Show 2023” täkuks valiti hindamiskomisjoni poolt 3-aastane hall täkk Antsuke, kelle aretajaks on Maris Marus ja omanikuks Anu Matsoo. Ühtlasi pälvis Antsuke ka “Parima hüppaja” auhinna. “Publiku lemmiku” valimine võttis sellel aastal huvitava pöörde, kui publiku lemmikuks osutus sama sedelite arvuga neli täkku – Aurum, Antsuke, Amor ja Teodor.

“Parima aretaja” auhinna pälvinud OÜ Tihuse Turismitalu täkk AMOR (i. Ataman 918E, e. Lolo E1168, ei. Laser E003, aret. ja om. OÜ Tihuse Turismitalu). Täkk oli ühtlasi üks publiku lemmikutest. Foto: Sigrid Absalon

Auhind “Parima aretaja” läks sellel aastal OÜ-le Tihuse Turismitalu, kes tõi aastanäitusele välja neli oma aretatud täkku.

2-3 aastastest noortäkkudest pälvisid kuuajalise rakendi- või ratsatreeningu täkud Rusty ja Raksel. Rusty pälvis auhinna kui väikseima EVA programmi koefitsendiga hobune, ehk kelle põlvnemine on kõige vähem levinud. Raksel pälvis auhinna kui päeva kõrgeima punktisummaga noortäkk.

Aastanäituse protokoll on EHKASe kodulehel tutvumiseks juba üleval: https://eestihobu.ee/ehkas-takkude-aastanaitus-2023/ Kirjeldused lisanduvad protokollidele paari päeva jooksul ning fotogalerii saab valmis nädala jooksul.

Ülekanne on järelvaadatav siin: https://www.youtube.com/watch?v=2Sd9kkhZmlk

Kohtumiseni juba juubeliaastal – 2024!

Kõiki osavõtjaid autasustati roseti, diplomi, koti Subli mineraali ja nimeplaadiga päitsetega. Foto: Sigrid Absalon