Vändra Karika põhisõidu parim oli Priit Perna, Birgit Adler võidukas mitmes sõidus

Priit Perna ja Hermela. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

29.juulil toimus järjekordne Vändra Karikas, mille raames peeti ka Väikeponide Karikasarja VIII etapp ja EHS Karikasarja III etapp. Võistluspäeva põhisõidu võidu napsasid Priit Perna ja Hermela. 

Võistluspäeva alustasid vaprad väikeponid. Väikeponide arvestuse parimad selgusid handicap parkuuris kõrgustel 65/75 cm, kus kahekümne kolme paari seast olid võidukad Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ja väikeponi Olympia, teisele kohale platseerusid Laura Orlova (Vändra RSK) ja Maurus ning kolmandad olid Kätrin Kristelle Nõmm (Tondi RSK) ja väikeponi Tormis.  Peale VIII Väikeponide Karikasarja etappi käib üsna tuline heitlus Tondi RSK liikmete vahel. Liidripositsioonil on Reili Aru 75 punktiga, kohe tema kannul Emma-Elisa Randväli 73 punktiga ja kolmandal kohal Liisa Rehepapp 71 punktiga. Jäänud on veel kaks etappi enne finaali, mis toimub 29.09 Tondil.

EHS eesti tõugu ja araabia täisvereliste punktiarvestuses selgusid parimad kahe parkuuri kokkuvõttes – osalesid nii väikeponide karikasarja sõitjad, kui ka avatud klassi 75 cm raja sõitjad. Esimese koha 75 cm avatud klassi parkuuris ja EHS Karikasarja eesti tõugu hobuste seas võitis Birgit Adler (Pärnumaa RSK) poniga Vapper, teised olid mõlemas arvestuse Grete Laasnurm (Tondi RSK) ja Toonik. Kolmanda koha eesti hobuste punktiarvestuses said ka väikeponide arvestuses kolmandad olnud Kätrin Kristelle Nõmm (Tondi RSK) ja väikeponi Tormis.

EHS sarja eesti tõugu, 4-6a tori ja trakeeni tõugu hobuste punktiarvestuse parimad selgitati kahe 90 cm parkuuri kokkuvõttes – 4-5 aastased ja esimest hooaega võistlevad hobused ning avatud klass. Avatud klassi arvestuses oli võitu püüdmas 32 paari, kellest 14 läbis raja vigadeta. Avatud klassi võit ja ka kolmas koht kuulusid Birgit Adlerile (Pärnumaa RSK) vastavalt ponidega Retro ja Vapper. Mõlema poniga osaleti ka EHS eesti hobuste karikasarjas, kus napsati esimene ja teine koht. Sõidu arvestuses said teise koha Hedi Voor-Voort (Pärnumaa RSK) ja väikeponi Donna. Eesti tõugu hobuste arvestuses oli kolmandal kohal Triini Viks (Vändra RSK) poniga Vermut II. Parim trakeeni tõugu hobuste arvestuses oli Janely Saar (Pärnumaa RSK) hobusega Grammont. 4-5 aastastaste ja esimest hooaega võistlevate hobuste sõidus ja ühtasi ka tori arvestuses olid parimad Rebeka Luhaste (Viljandimaa RSK) ja Conte Cassidy, kes olid parimad ka järgmise parkuuri tori tõugu hobuste arvestuses.

100/105 cm handicap parkuuris oli end proovile panemas 30 paari, kellest vigadeta lõpetas 8. Esimese koha said Carmen Melts (Vändra RSK) ja poni Vip. Samas sõidus peeti ka EHS Karikasarja arvestusi, kus parim trakeeni tõugu hobuste arvestuses oli Elisabeth Alonen (Viljandimaa RSK) hobusega Progge.

Võistluspäeva viimases parkuuris startis 11 paari. Mõõtu võeti kõrgustel 110/120 cm. Sõidu mõlemad faasid lõpetas vigadeta 6 paari, kus napi võidu võtsid Priit Perna (Tartu RK) ja Hermela. Teisele kohale platseerusid Annika Veerpalu (Nõo RK) ja Quentina, kes sõitsid raja kõrgusel 120 cm ainsana vigadeta. Kolmandad olid Helge Likker (Vändra RSK) ja Charmilly.

Kõik tulemused: https://ratsanet.ee/events/1391?locale=et&year=2018