Vändra lähistel peeti ERL-i Suvise Ponikarika eelviimane etapp

Vändra lähistel Kirikumõisas peeti tänavuse ERL-i Suvise Ponikarika eelviimane etapp, kus põhiklassi parimaks osutusid Birgit Loik ning Jalica van Blommerschot.

Kirikumõisa etapi põhiklassis oli takistuste kõrguseks 100 cm ja tegemist kahefaasilise parkuuriga. Starti asus 11 võistluspaari ning parima tulemuse sõitsid nendest välja Tondi klubi esindav Birgit Loik ning poni Jalica van Blommerschot. Teise kohaga lõpetasid Pärnumaal Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa) ja Fresh-Finesse, kolmandana Jennifer Chelsea Laanet (KRT) ja Sitelle de Sohan.

85 cm arvestuses sõideti nagu ikka esimene faas puhtusele ja see sisaldas juhtimisparkuuri elemente. Teises faasis osutusid kiireimaks ja võtsid sellega võidu Laura Lota Mölder (Tondi) ja Wonderful Surprise. Neile järgnesid selle arvetuse üldliider Kaia Loviisa Kink (Tondi) ja Toonik ning Berit Lehtsaar (Viljandimaa) ning Little Puma. 75 cm arvestuses oli sel korral puhtalt läbijaid üheksa: Taisi Viire (Vändra) ponidel Marc ja Sandy, Georg Koppel (KRT) ja Angel, Kleer Suursild (Vändra) ja Figaro, Hanna-LyAavik (KRT) ja Angel, Anna-Liisa Merilind (Tondi) ja Mari, Stella-Ingrid Liinamäe ja Woody ning Berit Lehtsaar ja Little Puma.

Kirikumõisas olid kavas ka kaks avatud klassi. 100 cm kõrgusel võitsid Kati Raidma (Vändra) ja Hornelya, 110 cm Evelyn Evisalu (Vändra) ja Best Chance.

Ponikarika viimane etapp toimub 10. Augustil Juurimaal, finaal 16.-18. augustil Perilas.