Vändra lähistel peeti Suvise Ponikarika neljas etapp

Möödunud pühapäeval peeti Vändra lähistel ERL-i Suvise Ponikarika neljas etapp, mille kõrgeima arvestuse võidu jättis korraldavasse klubisse tänavune ponide takistussõidu pronks Kati Raidma.

Seekordsel etapil sõideti kõrgeimas arvestuses kõrgusel 100 cm ja tegemist oli tõusva raskusega parkuuriga. Maksimaalsed 65 punkti kogusid kuus võistluspaari, kellest kiireimad olid Kati Raidma (Vändra) ja Ralf, kes küll ei osale karikasarka kõrgeimas arvestuses. Sarja esikoha punktid kogusid teisena lõpetanud Maria Pihlak (KRT) ja Opera, kolmandana lõpetasid neljanda etapi Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi) ja Hetty.

Keskmise taseme takistuste kõrgus on ponisarjas traditsiooniliselt 85 cm. Nii ka Vändra lähistel Kirikumõisa külas. Kahefaasilise parkuuri võistsid Annabel Lõuke (Niitvälja) ja Silvester Going Light. Teise koha saavutasid Birgit Loik (Tondi) ja Jalica van Blommerschot ning kolmanda Raidma ja Ralf.

Madalaimas arvestuses, kus ponid turjakõrgusega kuni 130 cm sõidavad kõrgusel 65 cm ja kuni 140 cm kõrgusel 75 cm, läbis parkuuri puhtalt üheksa võistluspaari.

Pärast nelja etappi juhib kõrgeimat arvestust Mariann-Krõõt Mätas (Vändra) , kellel punkte 39. Teist kohta hoiab vaid kahel etapil osalenud Linda Randpere (Ruila Tall) vaid punktise mahajäämisega ning kolmas on hetkel Kirkke Eliise Põldsalu, kellel punkte 36.5. Keskmise arvestuse esikolmiku moodustavad Birgit Loik (Tondi, 54 p.), Hanna-Greta Peeters (Tondi, 40 p.) ja Marleen Selge (Simon, 39 p.). Madalaimas arvestuses on võrdselt 30.78 punkti kogunud Grete Rebane (Tondi), Jessica Kaal (KRT), Kaia Loviisa Kink (Tondi), Kleer Suursild (Vändra) ja Teele Kaal (Simon). ERL-i Suvise Ponikarika edetabelid leiate aadressilt http://www.ratsaliit.ee/est/g177s3918 .