Vändrasse kavandatakse vinget ratsaspordikeskust

Kui Vändra vallal ja alevil õnnestub koos kohaliku ratsaspordiklubiga fondidest toetust taotleda, on Vändrasse tõenäoliselt kerkimas uhke ratsakeskus. Mõlemad omavalitsused igaljuhul toetavad projekti.

Valminud eskiisi järgi tuleks umbes 8,5hektarisele maa-alale korralik maneež, suured liivaplatsid, vajalik hoonestus võistluste läbiviimiseks ja igapäevaseks talli majandamiseks.

Vändra ratsaspordiklubi juhatuse liige Roman Kiveste sõnul on kõige suuremaks takistuseks kavandatava keskuse potentsiaalne asukoht, mis nimelt on riigimaal.

Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee ääres J. V. Jannseni tänava ristumiskohas Nektari tankla-söögikoha kõrval asuva maa-ala munitsipaliseerimise taotlus kavatsetakse detailplaneeringu täieliku valmimise järel sisse anda, kuid protsessi tulemust ei oska veel ette ennustada.

Vallavanem märkis, et detailplaneeringu maksumuse kannavad alev ja vald kahasse, sest ratsapordiga tegelevad nii alevi kui valla lapsed, maamõõdistamis- ja muud sellised kulud jäävad valla kanda.

Kiveste sõnutsi sündis ratsaspordikeskuse loomise mõte kolm aastat tagasi ühes Vändra ratsaspordiklubi loomisega. Ta meenutas, et vanasti oli Vändra tuntud ratsaspordikoht, kus tehti kõvasti ratsasporti ja korraldati võistlusi. Vahepealsetel aastatel jäi see tegevus soiku. Ent mujale võistlustele sõit on väga kulukas ja viimased kolm aastat on näidanud, et klubi on oma võistluste korraldustaseme poolest Eestis päris tuntuks saanud ja neist osavõtt on väga arvukas, mis näitab, et Vändrasse tahetakse võistlema tulla.

Originaalartikkel: http://www.parnupostimees.ee/?id=326400