Vao Karika põhisõidu võitsid Kairi Dräbtsinskaja ning seitsmeaastane Peron

Möödunud laupäeval peeti Väike-Maarja vallas asuvas Vao tallis Vao Karika nimeline takistussõiduvõistlus, mille kõrgeima sõidu võidu viisid Viljandimaale Kairi Dräbtsinskaja ning Peron.

Vao Karika põhisõiduks oli 130 cm kõrguste takistustega ümberhüpetega parkuur. Põhiparkuuri läbisid vigadeta neli võistluspaari, kes seejärel selgitasid võitja. Kiireima puhta sõidu teid tänavu juba mitmeid häid tulemusi näidanud seitsmeaastane Peron ja Kairi Dräbtsinskaja. Lisaks neile suutsid vigu vältide ja sel moel lõpetada teisel kohal Kristi Kõiv (Tartumaa) ja Portos. Neli karistuspunkti ümberhüpetel andsid kolmanda koha Catlin Vatselile (GKG) ja Catwoman`ile, kes seevatsu olid parimad 120 cm kõrguses parkuuris. Põhisõidust 10 cm madalamal järgnesid Vatselile Eleri Kiveste (Vändra) ja Copherfild ning Dräbtsinskaja ja Peron.

Vaol olid kavas ka sõidud kõrgustel 100 cm ja 110 cm. Neist kõrgemas jõudsid esikolmikusse Piret Ervald (Viljandimaa) ja Ice de Wiqui, Madalmaadest korraks kodumaale naasnud Siim Sinijärv (ESHKS) ja Zandro ning Andreas Lootus (ESHKS) ja Lazlo. 100 cm võitis harrastajate paremikku kuuluv Risto Märtson (Ruila Tall) hobusel Sir Popey, talle järgnes Piret Ervald hobustega Ice de Wiqui ja Eternal.

Vao Karika tulemused leiate hvi korral aadressilt http://www.hobumaailm.ee/files/event/egdup51ea91ec8c398tulemused_Vao_Karikas_2013.pdf .