Vapper võistlussari Tartumaa Talvekarikas alustas neljandat hooaega

Tartumaa Talvekarika nimelist võistlussarja on peetud alates aastast 2009. Võistlussari on Tartumaa sisemaneezides peetav talviste takistussõiduvõistluste etappidest ja finaalist koosnev võistlus. Esimestel aastatel jagus karikaid kahel kõrgusel arvestatud klassides. Sel aastal saavad karikate- ja auhinnatekkidega hinnatud 100cm, 110cm ja 125cm klasside võitjad. Kui tavapäraselt saavad karikad vaid võitjad, siis sel aastal on iga ala teise ja kolmanda koha saavutanud sportlastele mälestuseks Talvekarikate väiksemad koopiad.

Ehkki on käsil juba neljas sari, polnud korraldajatel siiski lõplikku veendmust, millised siis need takistuste kõrgused peaksid olema, et osa saaksid võtta sportlased võimalikult erinevatest klubidest ja tallidest, aga samas mahuks võistlused siiski nimetaja „sport“ alla. Esimesed kaks etappi tõestasid, et võistlejaid jagub ka kõrgemate takistuste ületamiseks ja sporditegijad ei ole kuhugile kadunud.

Motiveerimaks suuremaid parkuure sõitma, on seekord sarja võitjate auhinnafond jagatud aritmeetilise keskmise abil. Ehk siis lahtiseletatult: 25% kõikide etappide auhinnarahadest jagatakse kolme klassi võitjakolmiku vahel võrdselt. Vähemalt 50% jagatakse kohe auhinnarahadena tagasi ja järelejäänud 25% peab katma korralduskulud, auhinnatekid ja karikad.

Üllatuslikult on sel aastal osutunud kõige populaarsemaks 110cm kõrgune ehk keskmine parkuur. Ehk on aidanud esimeste etappide populaarsusele kaasa ka soojad ilmad ning asjaolu, et sari on kõikide klasside osas ERL-i kalenderplaaniline võistlus. Võistluspäevad on olnud pingelised ja pikad. Nõo etapil lisandus Talvekarika sõitudele veel 70-80cm kõrgusega parkuur ja nii oligi startijate arv 131! Sisetingimustes, kus puudub soojendusmaneez, on selline startide arv juba üle maksimaalse.

Nõo etapi ettevalmistustööd

2009. aastal viidi sari läbi Luunja maneezis ja värskelt valminud Kilgi Tallis. Karikaid jagati välja kahes arvestuses, 100cm ja 130cm kõrgustel. Korraldajad olid täis entusiasmi ja erilist tähelepanu polnud mahti pöörata sekretariaadi ja kohtunike kogu töötingimustele. Õieti tingimusi polnudki. Olid raskused, mida pidi trotsima: töölauad seati üles Luunjas maneezi liivale ja Kilgi Tallis kohtunike tribüünile. Mõlemate maneezide temperatuurivalik oli tavaliselt sügavale alla nulli.

Esimesed talvekarika rajad seadsid üles Kristjan Lepp ja Urmas Raag. Võistlemas käidi koguni Lätist. Järgnevatel aastatel lisandus Ihaste Ratsakeskus ja sel aastal ka uhiuus Nõo maneez (ECU tallides).

Loodetavasti täituvad järgmisel aastal Luunja ratsakeskuse unistused uuest maneezist koos täiendavate boksikohtadega. Sellega paraneksid oluliselt võistlustingimused ja probleemiks ei saa boksikohtade puudumine ega soojendusmaneezi puudumine. Hoiame pöialt!

Tartumaa Talvekarika tänavuse hooaja avaetapp toimus 5. novembril Luunja maneežis. Järgmine etapp on järjekorras juba kolmas ning leiab see aset 21. jaanuaril 2012 Ihaste Ratsakeskuses.

Tänavusel talvekarikal on ka oma kodulehekülg: http://251170.edicypages.com/et