Varastatud hobune Greek Minstra leiti üles

Kolmapäeval koos varustusega Rae vallast varastatud kestvusratsutamishobune Greek Minstra ehk Kreeka leiti reede hommikul kodu lähedalt tiheda võsaga ümbritsetud alalt. Varguses kahtlustatakse väikeseid poisse, keda tunnistajad olid kolmapäeval tõenäoliselt sama hobusega põllul ratsutamas näinud.

"Kolmapäeval avastasime poole seitsme paiku õhtul, et Kreeka on kadunud ja temaga koos läinud ka tallist üks sadul ja paar valjaid. Seega selge, et ikka kindel vargus. Sadul ja valjad olid võetud suvalised. Teavitasime politseid ja õhtul panime kuulutused üles Facebooki ja Hobufoorumisse," kirjeldab hobuse omanik Cätlin Mölder.

Järgmise päeva lõunal läksid omanikud koos politseiga siin mail teada-tuntud hobusevarga Liina Leppmaa juurde, et välistada üks võimalikke varguse variante, otsitud hobust seal aga ei olnud.

"Neljapäeva õhtul hilja tuli ühelt meiekandi kepikõndi harrastavalt naisterahvalt kõne, et ta nägi kolmapäeval u 15: 00 ajal päeval kahte u 10aastast või natuke vanemat poissi hobusega Uuesalu ja Assaku ristis alajaama juures põllul. Poisid olevat hobusega natuke kimpus olnud," seletas Mölder.

Kahjuks ei pannud tervisesportlased tähele kuhu suunas poisid edasi liikusid. Aga reede hommikul saduldati hobused ja mindi vihjepiirkonda läbi kammima. Kreeka leiti sealt samast alajaama tagant võsast. Tegemist oli kolmest küljest kraaviga ja ühest küljest tiheda võsaga piiratud alaga, kuhu viis ainult üks tee, mida Kreeka ei suutnud enam üles leida, et koju tulla. Võsa asus kodust nii umbes kilomeetri või paari kaugusel.

Varustuse ja poiste otsingud aga jätkuvad.

Omanik soovib tänada kõiki kaasaelajaid ja kuulutuse jagajaid, vihjeandjaid kepikõndijaid ja parimaid sõpru, kes olid nendega nii ööd kui päevad, et nõu ja jõuga aidata. "Nii kodu lähedalt poleks osanud hakata otsimagi," lisas Mölder.