Värske ema Grete Püvi valiti ilusaimaks Eesti naissportlaseks

3. novembril sünnitas meie üks esikoolisõitjaid, Prantsusmaal elav Grete Püvi tütre Anna. Samal ajal osutus ta aga ka Õhtulehe poolt korraldatud ilusaima Eesti naissportlase konkursi võitjaks.

Žüriisse kuulunud Valeri Kirss, Tiina Jantson ja Ott Kiivikas hindasid esikümnesse pääsenud naissportlasi veidi erineva pilguga, kuid nõustusid kõik, et meie Grete väärib esikohta. Esikohale asetas ratsutaja ka Õhtulehe enda komisjon.

Otsus tehti fotode põhjal, kuna kümne finalisti üheks päevaks ühte linna toomine oleks osutunud liiga keeruliseks, sportlased on ju pidevalt võistlusreisidel ja treeninglaagrites. 10 kandidaati valis välja Õhtuleht, ehkki tunnistas, et valiku tegemine ei olnud kerge, esiletoomist oleksid vabalt väärinud mitukümmend naist.

Esikümnesse jõudsid Saskia Alusalu (kiiruisutamine), Maris Mägi (kergejõustik), Grit Šadeiko (kergejõustik), Kätlin Sepp (ujumine), Grete Püvi (ratsutamine), Grete Gaim (laskesuusatamine), Anett Kontaveit (tennis), Katrina Lehis (vehklemine), Reena Pärnat (vibulaskmine) ja Anastassia Kovalenko (motosport). Kiivikas avaldas kahetsust, et (bikiini)fitnessistidest keegi nimekirja ei sattunud, kuid märkis, et nendest oleks võinud lausa eraldi tabeli moodustada.

Fotokollaaž: Õhtuleht

Naiste figuuri ja üldise väljanägemise hindamine on Kiivikase treeneriameti üks suur osa, sest paljud tema hoolealused on olnud nii maailma kui ka Euroopa tippu kuuluvad naissportlased, seetõttu arvas ta end olevat teistmoodi kriitiline kui teised žüriiliikmed.

Tiina Jantson, kes on Eestis iludusvõistlusi korraldanud juba 25 aastat ja kuulunud mainekate rahvusvaheliste võistluste žüriidesse, ning Miss Estonia taasalgataja Valeri Kirss lähtusid hindamisel eelkõige rahvusvaheliste iludusvõistluste üldistest kriteeriumitest.

Jantson leidis, et Grete ilu ja šarm tõstaksid ta kindlasti iga maailmas peetava iludusvõistluse esiviisikusse. Kirss lisas detailsemalt: „Grete Püvi nägu on kõrge laubaga, suurte silmadega, kena väikese nina, kitsa lõua ja veatu nahaga ning sümmeetriline. Tema figuur paistab olevat proportsionaalne (vöö-puusa ümbermõõdu suhtes). Ta siseilu on raske hinnata, kuid näost õhkub headust, tarkust ja tasakaalukust ning õnnelikku olekut.“

Grete ise on hetkel küll positiivsete tunnete üle külvatud. Eesti ilusaima naissportlase tiitli pälvimine oli talle meeldiv üllatus ja kindlasti ka suur kompliment. Kuid tema elu suurim rõõmuallikas on muidugi pisitütar Anna.

„Oleme elukaaslasega üliõnnelikud. Hetke, mil ma sain emaks, on raske kirjeldada, nii palju erilisi tundeid korraga. Ühel hetkel sain aru, et see väike inimene, kes mu seest välja tuli, on saanud mu maailma keskpunktiks, mulle kõige tähtsamaks. Ma tunnen end maailma kõige õnnelikuma naisena,“ lausus Grete Hobumaailmale.

Grete ja tema elukaaslane Alexandre Ayache on värsked lapsevanemad. Foto: erakogu

Allikana on kasutatud Õhtulehe artiklit: http://www.ohtuleht.ee/702378/eesti-ilusaim-naissportlane-on-asja-emaks-saanud-ratsutaja-kes-purib-rio-olumpiale#2