Värsked meistrid koolisõidus on Carinee Ainola, Stella-Marii Tamme ja Fey Piir

Täna selgusid Ruilas toimuvate Eesti Meistrivõistluste raames esimesed meistrid, kui koolisõidus startisid laste ponide ja juunioride arvestuse võistlejad. Värsked meistrid on Carinee Ainola Herr Ilvesel, Stella-Marii Tamme Rantil ja Fey Piir Aarial.

Tänane võistluspäev kujunes juba varahommikust saati põnevaks, kuna kaardid löödi eilsega võrreldes üsna segi. Pärast avapäeval lasteklassis juhtima läinud ja täna viimasena startinud Hanna-Greta Peeters ja Mimii ei suutnud eilset edu korrata ning langesid kokkuvõttes viiendaks. Tiitli võttis eile napilt teisena lõpetanud ja täna küris kolmanda koha välja sõitnud Carinee Ainola Herr Ilvesel (Niitvälja RSK, treener Merle Männik) koondtulemusega 136,762. Hõbemedalile tõusis täna võimsa vabakava eest 69,750 % esikoha pälvinud Stella-Marii Tamme Calendulal (Niitvälja RSK, treener Merle Männik) koondsummaga 136,298. Pronks läks Triin Kattelile, kelle eilse kuuenda koha kompenseeris tänane kür, milles nad jõudsid teisele kohale. Kattel ja Mari (Tondi RSK, treenerid Getter ja Kaie Kangur) tulemuseks kujunes 134,708.

Poniklassis võttis napi esikoha eilne teine ja tänase vabakava võitja Stella-Marii Tamme ponil Rant tulemusega 136,372. Vaid 0,162 punktiga kaotas Tammele eilne võitja Hanna-Greta Peeters ja Mimiil (136,210), kelle vabakava oli täna teist kohta väärt. Pronksi pälvis Carinee Ainola Herr Ilvesel, kelle tulemus moodustus eilsest kolmandast ja tänasest neljandast kohast (132,745).

Viimasena startinud juunioride klassis nii suuri üllatusi ei olnud. Üldvõitjaks tunnistati mõlemal osavõistlusel esikoha võtnud Fey Piir Aarial (KRT) tulemusega 133,750, hõbemedal läks taas Niitvälja ratsakooli õpilasele Stella-Marii Tammele Calendulal, kes nii kohustuslikus programmis kui vabakavas tuli teiseks. Pronksmedal riputati Ounce of Goldiga sõitnud Marii-Heleen Raidmetsa (Audruranna, treenerid Krista Raidmets ja Marika Vunder) kaela (128,958). Viimase tulemusele pani aluse eilne kolmas koht, samas kui vabakavas jõudsid kolmandaks hoopiski Kaisa Falkenberg ja Räpsi (Tallinna Ratsaspordikool, treener Therje Prohorova).

Tulemused: http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2014/