Varssavi teises finaalsõidus olid Eesti parimad Tiit Kivisild ja Cinnamon

Varssavis toimuva takistussõidu MK Kesk-Euroopa liiga finaali teise osavõistluse parimaks Eesti võistluspaariks osutusid Tiit Kivisild ja Cinnamon, kes koondtabelisse kogusid viienda koha punktid ning jäävad enne otsustavat võistlust s´Hertogenboschist kolme punkti kaugusele.

Finaali teise osavõistluse takistuste kõrguseks oli 150 cm ja lõplik paremusjärjestus selgus ümberhüpetel. Kuna Lääne-Euroopa liiga sportlased olid pinevuse säilimiseks asetatud esimestele stardipositsioonidele tekkis alguses tunne, et rada on liialt lihtne. Esimeste hulgas startinud kaks Hollandi ja kolm Saksa võistluspaari läbisid raja vigadeta. Edaspidi läks asi tõsisemaks. Meie liiga esimese puhta soorituse tegi tugev poolakas Jaroslaw Skrzyczynski hobusel Quintera, kellele assisteeris võrdselt kohe järgmisena startinud kaasmaalane Piotr Morsztyn hobusel Osadkowski van Halen.

Huvitavaks läks sõit, kui hakkasid startima Kivisildi konkurendid. Mäletatavasti olid eilse sõiduga jõudnud praktiliselt samale punktisummale Kivisild, Beletsky, Simonya ning Chechina. Esmalt tegi puhta sõidu venelane Vladimir Beletsky ja Rocketman, kuid ületasid normiaega ja mis seal pattu salata, arvestades pingelist konkurentsi kolmandale kohale, eestlaste õnneks ümberhüpetele ei pääsenud. Järgmisena tegid aga Kivisild ja Cinnamon puhta sõidu. Samaga said hakkama kohe järgnevana startinud Natalia Simonya ja Solana, Chechina ja Celly Negra ajasid maha ühe takistuse ja kaotasid sellega väärtuslikke punkte. Ebaõnn saatis täna eile hea soorituse teinud Gunnar Klettenbergi. Kui eile oli Klettenberg põhisõidus valinud partneriks Bingo, siis täna hobuse Ulrike R. Kahjuks langes kolm latti ning 12 karistuspunkti jättis meie võistluspaari parematest kohtadest kaugele. Seevasti eilne ebaõnnestuja Gutkauskas läbis Lascariga raja puhtalt.

Ümberhüpetel võttis võidu hollandlanna Suzanna Tepper hobusel Sensation. Puhtad olid ning saavutasid vastavalt teise ning kolmanda koha poolakad Skrzyczynsk ja Morsztyn võttes ühtlasi liiga arvestuses 20 ja 17 punkti. Liiga kolmanda koha punktid kogus seitsmendana lõpetanud Benas Gutkauskas, neljanda Simonya, viienda Kivisild, kes kogus ümberhüpetel neli karistuspunkti ja lõpetas sõidu arvestuses üheksandana.

Enne pühapäevast otsustavat sõitu, kus jagatakse 16-le paremale topeltpunktid (40-34-30-…-2), on endiselt intrigeeriv võistlus kolmandale suure finaali kohale. Juhib jällegi Gutkauskas (102 p). Teisena jätkab Klettenberg, kellel punkte 92. Hetkel hoiab kolmandat kohta 76-e punktiga Natalia Simonya, neljandat kohta jagavad 73-e punktiga Kivisild ja Beletsky ning viies on Chechina, kellel punkte 72. Kuues, Valgevenet esindav Vaskov , on kogunud 60 punkti ning kolmandale kohale võib teda viia vaid suur isiklik õnn ja teiste absoluutne ebaõnn. Pühapäeval igatahes pöidlaid pihku ja aitame kaks eestlast s`Hertogenboschi!

Teise võistluspäeva hommik ja keskpäev olid edukad eilegi hästi esinenud Urmas Raagile, kes võitis Lagunaga 130 cm parkuuri ja oli teine Poncordiga kõrgusel 140 cm. Viimases sõidus jõudsid auhinnalisele kümnendale kohale Gunnar Klettenberg ja Schupo. Õhtupoolikul on kavas veel kuue takistuse sõit, kus esialgsesse stardijärjekorda on kantud ka eilses põhisõidus kolmandana lõpetanud Urmas Raag ja Axel du Beaumont.

Varssavi tulemused ja otseülekanded on endiselt saadavad meie Poola partneri leheküljelt www.swiatkoni.pl .