Varssavis algab täna otsustav heitlus Kesk-Euroopa MK finaalikohtadele

Täna saab Poola pealinnas Varssavis alguse Kesk-Euroopa MK takistussõiduliiga finaal, kus tänavu paraku eestlased parimate hulka ei kuulu. Finaalis esindavad meie vabariiki Gunnar ja Kertu Klettenberg ning Urmas Raag.

Urmas Raag on finaali eeslselt meie parima tulemusega takistussõitja, kes hoiab liigas 10. positsiooni. Raagi lon punkte 37, seevastu liidril Michal Kazmierczakil on punkte 69 (arvesse läheb viis parimat tulemust etappidelt). Teisena alustab finaali 63 punkti kogunud venelane Aleksander Belehov, kes teatavasti võitis Tallinna etapi. Kolmandana 58 punkti kogunud tšehh Ales Opatrny täna Varssavis starti ei tule, mistõttu jagavad sisulist kolmandat kohta Natalia Simonia Venemaalt ning poolakas Jaroslaw Skrzyczynski 55 punktiga.

Finaal koosneb traditsiooniliselt kolmest osavõistlusest. Täna on kavas Tabel C kõrgusel 145cm, kus võitja saab 10 punkti, teine 9 jne. Homme hüpatakse kõrgusel 150cm ja ümberhüpetele. Teises osavõistluses jagatakse tavapärased MK-etapi punktid: 20-17-15-13-11-10-9-…-1. Pühapäevase sõidu kõrguseks on 155cm ning välja antakse topeltpunktid. Punktivahed ei ole suuredning paljugi on veel võimalik.