Vasil Ivanou juhib endiselt takistussõidu MK Kesk-Euroopa põhja liigat

Hiljuti Riias peetud takistussõidu MK-etapp oli meie liiga kolmandaks. Lõunanaabrite juurest kolmanda koha punktid kogunud Valgevene sportlane Vasil Ivanou jätkab liiga liidrina.

Pärast meie liiga teist ehk Moskvas peetud etappi teavitasime lugejaid, et mõnevõrra üllatuslikult on liigat juhtima asunud Vasil Ivanou. Nähes Valgevene sportlase esitusi Riias, ei tundu asjaolu enam sugugi üllatavana. Teatavasti lõpetas Ivanou MK arvestuses hobusega Aleqs kolmandana olles neljas oma teisel hobusel.

Ivanou on osalenud juba viiel etapil ning sellest tulenevalt ei ole hetkevõrdlused muude sportlastega vast kõige objektiivsemad. Nimelt on Valgevene koondis külastanud lõuna liiga etappe Ateenas, Lipicas, Istanbulis ja Sofias. Täna juhib Ivanou 51 punktiga, teist kohta hoiab tema kaasmaalane Igor Vasiljev, kellel 32 punkti. Kolmandalt kohalt leiame Moskvas võidupunktid kogunud Vadim Konovalovi 23 punktiga. Tiit Kivisild tõusis Riia võidust teenitud 20 punktiga neljandaks.

Andrus Kallaste, kes teatavasti saavutas Riias teise koha, jagab Venemaa sportlaste Arseny Shpakovskiy ja Mikhail Atoyani ning leeduka Benas Gutkauskasega kuuendat kohta. Kõikidel nimetatutel on kogutud 17 punkti. Viimaseid edestab viiendat positsiooni hoidev mustanahaline valgevenelane Ibragim Vaskov 19 punktiga.