Vazgaikiemis, harmooniline küla Kaunase lähistel

Viimasel kuuel aastal on Eesti ratsasportlastel õnnestunud võistelda looduslikult ülikaunis Leedu Vazgaikiemise ratsabaasis, kus pea igal aastal peetud üks või mitu rahvusvahelist võistlust. Mullu lisandus takistussõiduvõistlustele ka koolisõit. Siinkohal teeme keskusest väikese ülevaate kõigile, kel pole olnud võimalust sinna sattuda.

Vazgaikiemise keskus asub Kaunas–Alytus maantee 41-l kilomeetril Prienai vallas. Prienai on Eesti spordisõpradele muide tuntud ka selle poolest, et mitmel viimasel aastal kuulus just selle väikelinna korvpallimeeskonda tänaseks Kaunase Žalgirisega lepingu sõlminud meie koondise üks tugitalasid Siim-Sander Vene. Keskus jääb maanteest mõne kilomeetri kaugusele, Kaunase poolt tulles tuleb parempööre teha koheselt 41. kilomeetriposti tagant.

Vazgaikiemise keskuse näol ei ole tegemist pelgalt ratsakeskusega, vaid küla tuntakse Harmooniapargi nimetuse all. Pargi omaniku, Leedu ühe rikkaima kodaniku Augustinas Rakauskase idee on pakkuda looduslikult kaunis kohas inimestele rahu ning harmoonilist puhkamisvõimalust. Loodus ja maastik on seal tõepoolest kaunis. Küla asub ühe Leedu rahvuspargi vahetus läheduses. Ratsakeskust ümbritsevad arvukad puhkemajad ning –majakesed. Mõned aastad tagasi valmis kõrgtasemel spaa-kompleks koos hotelliga.

Spa ja saunakeskus. Foto: http://harmonypark.lt/

Kämpingute kompleks. Foto: http://harmonypark.lt/

Hotell. Foto: http://harmonypark.lt/

Ratsakompleksi peamaja. Foto: http://harmonypark.lt/

Saunake järve kaldal kämpingupiirkonnas. Foto: http://harmonypark.lt/

Ratsekeskuse oluliseks osaks on võistluskompleks. Esimesena valmis 2007. aastal ovaalne võistlusväljak, mille loomisel kasutati Saksamaa ja Poola oma ala spetsialistide abi. Väljaku pinnas vastab kõrgeimatele nõudmistele – kvaliteetne liiv, automatiseeritud niisutussüsteem jne. Niisutussüsteem, mida juhib arvuti, muide vajadusel kastab, vajadusel imeb pinnasest niiskust ja suunab selle kõrval asuvasse tiiki.

Võistlusväljak

Ülemöödunud aastal valmisid statsionaarsed väliboksid otse võistlusväljaku kõrval, möödunud aastal mitmeid tuhandeid pealtvaatajaid mahutav tribüün.

Tribüün

Ratsakeskuse territoorium on suur, tallid on hajutatud kogu territooriumile, mis võistluste ajal teeb korrapidajate elu muidugi raskeks. Tallid, sarnaselt võistlusväljakule, on ehitatud kõiki kaasaegseid nõudeid järgides. Keskuses on kolm erineva suurusega maneeži, millest suureim on eraldi asuv võistlusmaneež, kus aastaid korraldatud Leedu sisemeistrivõistluste finaale.

Väliboksid soojendusväljaku taustaks

Väliboksid

Privaatne tallikompleks. Foto: http://harmonypark.lt/

Üks maneežidest. Foto: http://harmonypark.lt/

Ratsavaldkonnas korraldatakse keskuses ratsaspordilaagreid algajatele ning juunior- ja poniklassi sportlastele. Laagrite korraldamiseks on keskus ideaalne, kuna samas on majutusvõimalused ning võimalused muu sportliku vabaaja veetmiseks – korv- ja võrkpalli- ning tenniseväljakud, ja muudki.

Vazgaikiemise keskuse kohta leiate rohkemet infot nende imeilusalt koduleheküljelt aadressil www.harmonypark.lt