Vazgaikiemise Grand Prix võitsid Klettenberg ja Bingo

Vazgaikiemise kolmas võistluspäev lõppes Eestile õnnelikult, kui Gunnar Klettenberg ja Bingo võitsid Grand Prix. Auhinnalisi kohti tuli teistestki sõitudest.

Kolmanda võistluspäeva põhialaks oli kuni 160 cm kõrguste takistustega Grand Prix, mis andis punkte Rolex Ranking nimelisse edetabelisse ning oli ühtlasi võimaluseks täita tuleval aastal Taanis toimuvate Euroopa meistrivõistluste normatiivi. Eestlastest olid stardis Urmas Raag hobusel Axel du Beaumont ja Gunnar Klettenberg hobusel Bingo. Esimesena startinud Raagil ja Axelil tuli maha üks takistus ning nelja karistuspunktiga jõuti viimasele Rolexi punktikohale ehk lõpetati kuueteistkpmnendana. Klettenbrg ja Bingo aga pääsesid kaheksa paari hulgas ümberhüpetele, kus tegid kiireima puhta soorituse võttes sel moel võidu. Mitteametlikel andmetel oli see Bingo kaheksas Grand Prix võit. Toimetaja püüdis sellele faktile Klettenbergi käest kinnitust saada, kuid auhinnatseremooniale siirduv ratsanik ei suutnud täpset võitude arvu meenutada.

Grand Prix ümberhüpetele jõudis tervelt neli Valgevene sportlast, mis teeb Ruilas võidutsenud võistkonnast kindlad favoriidid homses Rahvuste Karika sõidus. Eesti võistkonda tabas täna hommikul väike tagasilöök, kuna Ex Calibur lonkas pärast rautust. Andrus Kallastele andis võistluste veterinaar siiski lootust, et homseks on olukord paranenud ja hobune saab võistkonnasõidus osaleda. Täna Kallaste ja Ex Calibur loomulikult ei startinud.

Hommikustes väiksemates sõitudes oli eestlastelgi asja auhinnatseremooniale. Saavutati kaks teist ja kaks viiendat kohta. 135 cm sõidus jõudsid teisele kohale Urmas Raag ja Laguna vd Roshoeve, 140 cm sõidus Klettenberg ja U-Too. Mõlemas sõidus võttis viiendad kohad Rein Pill – 135 cm hobusega A Brok, 140 cm hobusega Carrera Z.