Vazgaikiemise teine päev: Petrovas ikka võidulainel, Klettenbergile auhindu

Eile jätkus Leedu Vazgaikiemise ratsakeskuses CSI2*-W taseme rahvusvaheline takistussõiduvõistlus. Andrius Petrovas tõestas juba teist nädalat järjest, et ühe hobusega on võimalik võita vähemalt kolm sõitu turniiri jooksul.

Kui möödunud nädalavahetusel näitas leedukas Petrovas väge head vormi hobusega Rico Dona võites kolm võistlusklassi ja olles ühes kolmas, siis sel nädalavahetusel liigub Leedu takistussõitja samas graafikus. Seekord küll hobusega Contendro II, kuid võitnud on Petrovas reedese 140 cm ning laupäevased 135 cm ja 145 cm sõidud. Eesti parim oli laupäeval jällegi Gunnar Klettenberg, kes saavutas 135 cm kahefaasilises sõidus Petrovase järel U-Too-ga teise ning võitjate vooruga 145 cm sõidus hobusega L.B. Carnival L.B. La Silla auhinnalise kuuenda koha.

Noorte hobuste sõidus kõrgusel 120/125 cm jagas Katrin Pill hobusega Adolf viiendat kohta võrdse tulemusega lätlase Kristaps Neretnieksiga, kes osales hobusega Con Pleasure. Juuniorite ja noorte 125/130 cm sõidu lõpetas Kelli Laev hobusega Free Bay 11.-l kohal.

Täna on Vazgaikiemise põhialaks Kesk-Euroopa liiga järjekordne etapp, kus teatavasti takistuste kõrgus kuni 160 cm. Punktilisa läheb hankima Gunnar Klettenberg, kelle põhikonkurendiks liiga edetabelis on Benas Gutkauskas. Liiga hetkeliider Anna Gromzina Venemaalt sellel etapil ei osale.