Vazgaikiemises ollakse endiselt võidukad

Kullo Kender ja Artas.

Eile algas Leedus Vazgaikiemises Harmony Parkis takistussõitjate võistlustuuri teine nädal ning juba esimesel päeval saavutasid eestlased kaks võitu ning mitmeid teisi häid kohti. Võitude ja heade sooritustega jätkati ka teisel võistluspäeval.

Laupäevase võidulaine avas Eesti takistussõitjate jaoks esimese parkuuri võitnud Paula-Rebeca Pakkanen hobusel Mahdi F van het Juxschot, kes sõitsid kahefaasilise 85 cm kõrguse parkuuri kiiresti ja puhtalt. Sama parkuuri lõpetasid vigadeta ja kolmandana Mia Marleen Lanno ja Taglas, kes olid reedese 80 cm parkuuri võitjad.

Paula-Rebecca Pakkanen oma treeneri Jekaterina Soiveriga.

Laupäevase võistluspäeva teine võit saavutati kahefaasilises 115 cm kõrguses parkuuris, mille mõlemad osad sõitis ainukesena puhtalt Agnes Podgorelov hobusel Rokade, noppides sellega sõidu võidu.

Päeva kolmas võit tuli avatud klassile peetud parkuurist, kus tõkked 125 cm. Viiest vigadeta sõitnud paarist olid kõige kiiremad Maarja Martinson ja Farino, kes edestasid teisele kohale platseerunud venelannat kuue sekundiga. Martinsoni võidule lisaks tulid auhinnalistele kohtadele Stella Brett Mesila hobusel Nonsens K, kes lõpetas parkuuri neljandana ning Miia Varula ja Teun Z, kes lõpetasid viiendana.

Maarja Martinson ja Farino.

Viieaastastele hobustele mõeldud 110 cm kõrguses parkuuris sõitsid meie omadest ainukesena taas vigadeta Siret Saks hobusel Ourson van T&L, jagades esimest kohta kolme Leedu sportlasega.

Siret Saks ja Ourson.

Kuue- ja seitsmeaastaste hobuste sõidust võtab nendel võistlustel osa peaaegu kõige rohkem võistluspaare. Laupäeval olid tõkked seatud kõrgustele 120/125 cm ning kaks faasi läbis vigadeta 16 paari 29st. Auhinnalisi kohti anti välja 12, neist pooled kuulusid meie sportlastele. Selles sõidus oli parim eestlane Linda Randpere hobusel Happygirl G, kes lõpetas parkuuri neljandana. Neile järgnesid kuuendana Hanno Ellermann ja Momentum, kaheksandana Stefani Sabrodin ja Picanto, kümnendana Kristiina Raudnagel ja Natkingkey SR, üheteistkümnendana Kertu Klettenberg ja Quality Paul ning kaheteistkümnendana Kärol Järviste hobusel Hup.

Avatud klassi 130 cm kõrguste tõketega parkuuri lõpetasid kolmandana Berit Lehtsaar ja Solei Solei. Nemad olid ühed, kes kuulusid nende 21 sekka, kes hüppasid 40st võistluspaarist raja vigadeta. Lisaks neile said auhinnalise koha seitsmendana lõpetanud Paul Argus ja Ping Pong V, kümnendana lõpetanud Rein Pill ja White Dream ning üheteistkümnendana lõpetanud Kullo Kender ja Striga.

Berit Lehtsaar ja Solei Solei.

U25 klassis oli laupäeval parim eestlane kolmandana lõpetanud Stella-Ingrid Liinamäe ja Calimero von Cimely, kes sõitsid raja puhtalt. Auhinnalise kuuenda koha saavutas Laura Pedjak hobusel Encinasola ning seitsmendale kohale platseerusid Stella Brett Mesila ja Gidion B.

Päeva põhisõit, milleks oli 140 cm kõrgune kahefaasiline parkuur, oleks peaaegu meile ka neljanda võidu toonud, kuid meie kahjuks oli poolakas Lukasz Wasilewski hobusel Wavantos vd Renvillehoeve vaid pisut kiiremad teiseks tulnud Paul Argusest ja Jay-Z Beest. See sõit oleks meile napilt toonud lausa nelikvõidu, sest Paulile järgnesid kolmandana Kullo Kender ja Artas, neljandana taas Argus ise, kuid sel korral hobusel Renessin, ning viiendana Rein Pill Alfons Ral. Auhinnalisi kohti jagus ka Hanno Ellermannile, kes lõpetas parkuuri kaheksandana hobusega Freedom ja kümnendana hobusel Jacoba Stud Fumosa.

Homne GP algab praeguse ajakava järgi kell 16.00 ning stardis on 9 Eesti sportlast.