Vazgaikiemisest laupäeval Eesti takistussõitjatele arvukalt auhindu

Laupäevane võistluspäev Leedu Vazgaikiemise ratsakeskuses peetaval MK-etapil kujunes eestlastele auhindaderohkeks. Kuigi alavõitu ei saavutatud, võideti mitmeid kõrgeid kohti.

Päeva suurima sõidu takistuste kõrguseks oli 145 cm ning see peeti puhtusele ja kiirusele. Võidu jättis Leetu Matas Petraitis, kes sõitis parima tulemuse välja hobusega Cattio. Teisel kohal lõpetasid Rein Pill ja A Brok, neljandal Gunnar Klettenberg ja Lance S. Lisaks jõudsid auhinnalistele kohtadele kuuendal positsioonil lõpetanud Tiit Kivisild ja Corsica, seitsmendad Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja ning kümnendana Kertu Klettenberg ja Ulrike R. Kõik nimetatud suutsid vältida karistuspunkte.

Keskpäevase väikese ringi 135 cm kõrguse sõidu "pani kotti" peagi MM-il startiv lätlane Kristaps Neretnieks hobusega Casscare. Margit Mägi ja Artas lõpetasid neljandal kohal, Katrin Pill võttis kuuenda ja seitsmenda koha vastavalt hobustega Roos ja Adolf. Noorhobuste sõidus võttis kaks auhinnalist kohta Renek Rosenberg, kes oli kolmas hobusega Torpille du Banney ning kuues hobusega Helios de Muze. Seitsmendal auhinnalisel kohal olid Rein Pill ja Sinequamon. Eelneval peetud viieaastaste hobuste sõidus võtsid eestlased kohad kolmandast kuuendani: Gunnar Klettenberg ja Vivaldi, Rein Pill ja Cinte Z, Renek Rosenberg ja Palomo TT ning Kätlin Sehver ja Janes.

Homme on Vazgaikiemises kavas kogu võistluse tähtsaim sõit, milleks kuni 160 cm kõrguste takistustega MK-etapp, mis ühtlasi võistluse Grand Prix. Tulemused leiate aadressilt http://www.equestrian.lt/naujiena/2014-08-15-17-csi2-w-csij-a-csiy-a-csiyh1-vazgaikiemis-prienu-r