Veebruari viimasel nädalal olid takistussõitjad võistlustules Niitväljal

Eesti tõugu hobuste GP võitjad – Karita Beilmann (Valgeranna RSK) ja Retro. Foto: Laura Pedjak

Veebruari viimasel nädalavahetusel toimusid järjekordsed takistussõiduvõistlused Niitväljal. Laupäeval olid kavas Eesti tõugu hobuste GP ning Havensi Ponikarika II etapi parkuurid – kokku tehti 177 starti. Pühapäev oli avatud arvestuste, harrastajate ja amatööride päralt, starte oli 139.

Laupäevasele võistluspäevale antigi avalöök Eesti tõugu hobuste GP’ga, kus lisaks võidutekile ja esemelistele auhindadele oli välja pandud ka kopsakas auhinnafond. Võistlustules oli kakskümmend üheksa paari – 70 cm kahefaasilise parkuuri läbis vigadeta neist kakskümmend üks. Kiire ajaga noppisid sõidu võidu Karita Beilmann (Valgeranna RSK) ja Retro, teise tulemuse said kirja Mia Karuse (Pärnumaa RSK) ja Riimu, kolmandad olid Martina Juhansoo (Valgeranna RSK) ja Vivaldi.

Havensi Ponikarika II etapi algajate klassis astus üles kakskümmend kaheksa osalejat. 70 cm kõrguse kahefaasilise parkuuri parimad olid Hanna-Liisa Ervin (Tondi RSK) ja Only, kusjuures võitis sama paar ka esimese etapi. 65 cm Mini Cup arvestuses tegid esikoha väärilise esituse Carmen Palm (Suuresti RSK) ja Vivaldi, paar oli võidukas ka Veskimetsa etapil.

Väikese Ringi 75 cm parkuuris osales koguni kuuskümmend kolm paari. Tihedas konkurentsis näitasid parimat minekut Marion Ida Vinkler (Vändra RSK) ja Wanessa, teise tulemuse said kirja Hellin Tooding (Tondi RSK) ja Only, kolmandad olid Sarah Marii Aarelo (Tondi RSK) ja Magic Flo J.

80/90 cm puhtus-kiirus Keskmise Ringi parkuuris olid võidukad ka Eesti tõugu hobuste GP võitnud Karita Beilmann (Valgeranna RSK) poniga Retro.

Võistluspäeva lõpetas Suure Ringi puhtus-kiirus parkuur, kus sel korral osales 12 paari. Esikohale sõitsid end Maris Issak (Tondi RSK) ja Romanesca, teisele kohale platseerusid Heidi Murel (Tondi RSK) ja Vermut II, kolmandad olid Grete Laasnurm (RSK KRT) ja Thunderbird.

Havensi Ponikarika Suure Ringi parimad. Foto: Laura Pedjak

Havensi Ponikarika III etapp toimub 12.märtsil Suurestil.

Laupäevased tulemused leiab SIIT.

Pühapäevases harrastajate 100 cm parkuuris sõitsid parima tulemuse Älis-Sille Hein (Tondi RSK) ja Essential De Muze K.S.H.

Avatud arvestuse 100/110 cm handicapis osales 63 paari, eksimusteta lõpetas kolmkümmend neli. Tihedas konkurentsis olid võidukad Carola Lõhmus (Valgeranna RSK) ja Claudette Z.

Amatööride 110 cm sõidu võtsid üheteistkümne paari seast Katariina Tomann (Tondi RSK) ja Dexter.

Eelviimase alana viidi läbi 120 cm puhtus-kiirus sõit, kus rajal oli kolmkümmend viis paari. Kiire ajaga noppisid võidu Keidi Kask (Vändra RSK) ja Quick Victory, teise tulemuse said kirja Stefani Sabrodin (Tartu Kalevi RK) ja Desire, kolmandad olid Andres Udeküll (RSK KRT) ja Jazz.

Põhisõiduks oli sel korral 135 cm ümberhüpetega rada. Stardis olnud üheksateistkümnest paarist pääses ümber hüppama seitse. Ümberhüpetel lõpetasid esimusteta vaid Kullo Kenderi juhitud kaks ratsut (RK Ruila Tall), sellega noppis ta kaksikvõidu hobustega Striga ja Go For It. Kolmandale kohale platseerusid ühe veaga Elizabeth Põder (RK Ruila Tall) ja Nero VD Hagen Z.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/45805