Vello Tamm kolme hobusega Soome ja Eesti künnimeistriks

Foto: erakogu

Samal ajal, kui meie rakendisportlased võistlesid Hollandis MM-l ja traktoritega kündjad Saksamaal peetud künni maailmameistrivõistlustel, käis Eesti tuntuim tööhobuste-mees Vello Tamm vaikselt Soome hobukünnimeistrivõistlustel. Friisi tõugu 6aastase hobusega Marleen võitis meie kündja esikoha nii vabaklassis kui absoluutarvestuses.

Vello ise lausus enesekindlalt, et ei läinudki Soome niisama võistlema, vaid ikka võitma.

Rootsi ardenni Sallinaga võitis Vello Tamm esimesed Eesti hobukünnivõistlused Kehtnas 2015. aastal. Sama hobusega pälvis Soome meistrivõistlustel 2017. aastal vabaklassis 2. koha ja üldarvestuses 3. koha. 2016. aastal Eesti raskeveohobusega Hämarik tuli Soome meistrivõistlustel vabaklassis 1. koht ja üldarvestuses 3. koht. Eesti meistrivõistlustelt Hämarikuga taas esikoht. Hämarik ja Vello on muide kaks korda üles astunud ka erinevates show’des Tallinn International Horse Show’l.

Foto: erakogu

Kuna tööhobuste koolitamine nõuab pühendumist ja pidevat tegutsemist, pole hobukünd Eestis levinud. Soomes eelnevad aga piirkondlikud võistlused ja meistrivõistlustele pääsevad vaid parimad. 2015. aastal võistles Kehtnas 5 kündjat, 2016. aastal kolm.

Tänavused hobukünnivõistlused on Kehtnas 15. septembril kell 11. Registreerida saab 12. septembrini aadressil kiivermadis@gmail.com

Marleen ja Vello Soomes kündmas: