Venemaa meister takistussõidu grupis B on Aleksander Belekhov, grupis A Viktoria Pint

Möödunud nädalavahetusel Moskva Bitsa ratsakeskuses toimunud rahvusvahelise CSI4* turniiri raames viidi ühtlasi läbi Venamaa meistrivõistlused takistussõidus grupis A ja grupis B.

Venemaal on erinevalt meist meistrivõistlused jagatud niinimetatud raskemaks ja kergemaks grupiks või kui tahate siis esimeseks ja teiseks liigaks. Kergemas ehk grupis B saavutas meistritiitli Ruila Kevadtuuril osalenud ja Ruila MK-etapil plaanide kohaselt osalev St. Peterburgi takistussõitja Aleksander Belekhov. Nimetatud grupis selgus parim kolme võistlusala kokkuvõttes. Parkuuride kõrgused olid 140 cm, 145 cm ja 150 cm. Belekhov kogus hobusega Liding Light kolme ala peale neli karistuspunkti, millest piisas tiitlivõiduks.

Raskemal tasemel ehk grupis A võisteldi kõrgustel 145 cm, 150 cm ja 160 cm. Viimane võistlusala oli ühtlasi CSI4* Grand Prix. Mõnevõrra ootamatult ei tulnud Venemaa absoluutseks meistriks nii Bitsa võistlusel kui eelnevatelgi Moskva rahvusvahelistel võistlustel hulgaliselt võite saanud Vladimir Tuganov, vaid avalikkusele palju vähem tuntud moskvalanna Viktoria Pint. Nii Tuganov kui Pint läbisid Grand Prix vigadeta, kuid Tuganovile sai saatuslikuks, et tema Amarok olid Pinti Aragornist aeglasem esimese päeva Tabel C parkuuris, mis andis 4.38 karistuspunkti. Vanameister Tuganovile kuulus tänavu hõbemedal.

Bitsa võistluse järgselt kinnitati ka Venemaa koondis, kes 9.-10. juulil asub Saksamaa legendaarses Aacheni ratsakeskuses võitlusesse meie regiooni ainukese veel vaba võistkondliku Londoni olümpiapääsme eest. Koondisesse arvati Vladimir Tuganov, Vladimir Beletski, Anna Gromzina, Arseny Shpakovski ja Vadim Konovalov.

Aachenis võisteldakse Rahvuste Karika formaadis, erandiks see, et kui olümpiapääsme eest võistlevatel võistkondadel on võrdne arv karistuspunkte, hüppavad ümber kõik võistkonna liikmed. Tänaseks on olümpiapääsme taganud korraldaja Suurbritannia, Saksamaa, Prantsusmaa, Belgia, Brasiilia, Kanada ja Austraalia. Lisaks pääsevad Londonisse võistkondadega kolm parimat tiimi tänavuselt Madridi EM-ilt, kolm parimat Pan-Ameerika mängude võistkonda ning üks võistkond meie liigast Aacheni tulemuste alusel, samuti üks võistkond Aafrika ja Lähis-Ida regioonist.