Venemaa noored takistussõitjad Sophia Rusakova ja Elizaveta Shchibrik hukkusid ATV-kokkupõrkes

Liza Shchibrik – CARISSO, Sophia Rusakova – CENTRINO Foto: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Sügava kurbusega teatame, et 16.juuni varahommikul hukkusid traagilises ATV-kokkupõrkes Venemaa noored takistussõitjad Sophia Rusakova ja Egor Shchibriku õde Elizaveta. Õnnetuse täpsed põhjused on selgitamisel, kuid spekulatsioonide kohaselt oli tegu peoga.

Õnnetus juhtus ajavahemikul 2-4 öösel Jekaterinburgi lähistel Verkhnyaya Syserti nimelises alevis. Kokku kaotas elu neli inimest – 2 noormeest ja 2 neiut. Ainukese ellujääja sõnul olid roolis noormehed, kes vedasid kihla, kumb enne ära pöörab, kui nad teineteise poole kihutavad. Vene meedia sõnul oli ühe ATV spidomeeter katki läinud ja seisma jäänud 100 juures, seega võib vaid oletada, millise kiirusega sõideti.

ATV-d kuulusid väidetavalt Venemaa vasekompanii asepresidendile Maxim Shchibrikule, kes oli Elizaveta isa. Kinnitamata andmeil olid noored just lõpetanud ülikooli ja tegu võis olla selleks puhuks peetud peoga. Kohapeal töötab uurimisrühm, et selgitada täpsemaid asjaolusid.

Elizaveta, keda kutsuti rohkem Lizaks, on meile ehk enam tuntud venna Egor Shchibriku kaudu, kes viimati võistles Eestis mullu suvel Lauluväljakul nagu ka Sophia Rusakova. Ka Liza ise käis siin madalamates parkuurides võistlemas 2015.a. Cavalor Baltic Summer Cupil Niitväljal. Egori mänedžerina ja armastava õena jagas ta alati kõiki vennaga seotud uudiseid ning elas tema viimastel aastatel tekkinud suurele edule väga südamest kaasa. Rusakova oli Andrius Petrovase GP hobuse Centrino omanik.

Hobumaailm avaldab hukkunute lähedastele sügavat kaastunnet.