Venemaa Rahvuste Karika võitis Venemaa, Eesti neljas

Täna pärastlõunal oli Moskvas Bitsa Ratsakeskuses toimuva CSIO4* tasemega turniiri peaalana kavas võistkondlik Venemaa Rahvuste Karikas, kus Eestil paraku tuli leppida viimase viienda kohaga. Võidu jättis kodumaale Venemaa esinduskoondis.

Kuigi riike osales Venemaa Rahvuste Karika sõidus neli, siis võistkondi oli viis. Vähese osavõtu korral on vastavalt reeglitele lubatud riikidel välja panna kaks võistkonda ning seda kasutaski korraldaja Venemaa. Venemaa esinduskoosseis, kuhu kuulusid Vladimir Tuganov hobusel Bluebuster, Natalia Simonia hobusel Kilar, Anna Gromzina hobusel Pimlico ning Vladimir Beletsky hobusel Littlefoot 22 oli esimeses voorus teistest selgelt üle. Kui Tuganov, Simonia ja Gromzina olid teinud puhtad sooritused, ei olnud ankrumehel Beletskyl mõtet enam vooru läbidagi, kuna tulemust niikuinii parandada ei olnud võimalik. Beletsky sooritas kaks hüpet ja katkestas.

Eesti esimene startija oli Gunnar Klettenberg hobusel Lance S, kelle soorituse tulemuseks märgiti 13 karistuspunkti. Teisena startinud Urmas Raag ja Axel du Beaumont kogusid 16 karistuspunkti. Kolme liikmega esindatud Eesti sooritusele pani positiivse punkti Tiit Kivisild Torrerol, kes lõpetasid ühe karistuspunktiga ületatud normiaja eest. Karistuspunktide kogusumma esimesest voorust 30, Leedul meie ees 18. Sellises seisus ei näinud Eesti enam jätkamisel mõtet ning tulemuse kirja saamiseks teisest voorust startis Klettenberg ning katkestas pärast mõnda hüpet. Eestile tegid aga mõningase teene leedukad. Kas puudulikust reeglite teadmisest või mitte, kuid vanem vendadest Petraitistest, Matas, otsustas pärast nelja maha ajamist kolm takistust enne lõppu katkestada ning nende ankrumeheks olnud Matase noorem vend Kristupas starti ei tulnudki. Seega langes teises voorus välja ka Leedu ning lõpp-protokollis anti Eestile ja Leedule võrdselt neljas koht.

Võitmatuks aga jäigi Venemaa esinduskoosseis. Neli karistuspunkti kogusid teises voorus Tuganov ja Gromzina, seekord ankrumehena siiski startinud Beletsky tegi nulli ning koondise võidutulemuseks jäi neli karistuspunkti. Venemaa teisele koosseisule teine koht 28 karistuspunktiga, Valgevenele kolmas 38 karistuspunktiga.

Ennelõunal oli Bitsas kavas Longines Ranking punkte andnud 145 cm kõrguste takistustega kahefaasiline sõit, kus Klettenberg ja L.B. Carnaval La Silla jõudsid üheksandale, Kivisild ja Corsica auhinnalisele 14. kohale. Sõidu võitis Vladimir Beletsky hobusel Mats`up du Blessis. Baltikumi parimana oli kolmas lätlane Kristaps Neretnieks hobusel Continue.

Bitsa võistluse tulemused leiate aadressilt http://kapjumping.com/tournaments/6287/6323/index.phtml