Venetsueela tipptakistussõitja Andres Rodriguez hukkus autoavariis

4. jaanuari ööl Wellingtonis Floridas sõbra sünnipäevalt autoga koju sõitnud Venetsueela takistussõidu meeskonna liige Andres Rodriguez tegi teel avarii ning suri mõned tunnid hiljem haiglas. Õnnetuses hukkus ka kaasreisija, amatöörratsutaja Sophie Walker.

Õnnetus juhtus kella 3.30 ajal, kui 31-aastase Rodrigueze juhitud 92 aasta Porsche roadster Palm Beach’i „Polo and Country Club’i“ lähistel vastu betoonposti sõitis. Sophie Walker (30) suri koheselt, juht viidi haiglasse, kus siiski ei suudetud tema elu päästa.

Esialgse raporti kohaselt mängis õnnetuses rolli ka alkohol, kuid hilisemad pressiteated pole seda kinnitanud. Rodriguezele oli varemgi Palm Beachi maakonnas kiiruse ületamise eest trahve tehtud. Inimesena peeti teda aga tõeliseks džentelmeniks, kõigi vastu võrdselt lahkeks suure südamega meheks, kellega oli lihtne suhelda.

Venetsueela ratsaspordile on see kohutav löök, kuna väga suure tõenäosusega oleks ta riiki esindanud sellesuvistel Olümpiamängudel Rio De Janeiros. Rodrigueze viimaste suurimate võitude hulka kuulub hõbemedal suvistelt Pan Ameerika mängudelt. Venetsueela meeskonnas on ta WEGil käinud kahel korral – nii 2010. aastal Kentuckys kui 2014. aastal Normandias. Longines Rankingus oli ta kõrgel 41. kohal.

Pärast keskkooli lõpetamist kolis Andres Rodriguez Euroopasse, et treenida legendaarsete brasiillaste Nelson ja Rodrigo Pessoa käe all. Viimasel ajal veetis ta suvehooaja Pariisis ning talvehooaja Floridas, kus teda treenis Iiri takistussõidulegend Eddie Macken. Eelmise aasta novembris abiellus noormees oma pikaaegse elukaaslase Clementine Goutaliga.

Sophie Walker oli USAs tuntud amatöörratsutaja, kes pidas koos takistussõitjast abikaasa Brian Walkeriga Wellingtonis Woodside’i nimelist farmi.

Sügav kaastunne mõlema hukkunu perekonnale ja sõpradele.