Verona MK-etapil domineerisid Brash & Hello M’lady

Scott Brash ja Hello M’Lady. Foto: FEI / Massimo Argenziano

Itaalias Veronas toimus täna järjekorras neljas Lääne-Euroopa MK-etapp takistussõidus. Viimasena ümberhüpetel startinud raudse närviga Scott Brash piloteeris kõrge lennuga Hello M’lady kõige kiiremalt üle finišijoone ja võttis etapi võidupunktid.

Uliano Vezzani ehitatud põhiparkuuri kirjeldati kui rasket ja delikaatset ning nii mõnigi koht rajal nõudis rohkem ohvreid kui teised. Rajameister sõnas, et 80 sekundiline normiaeg oli ehk liiga helde, aga kohale tulnud nimed olid tugevad ning kokku tuli esimest voorust tervel 16 vigadeta sooritust.

Seitsmendana ümberhüpetel startinud Marc Houtzager (Sterrehof’s Dante) hoidis liidripositsiooni ajaga 36,64 sekundit, kui platsile tuli Darragh Kenny hobusel Romeo. Tempoka sõitmise poolest tuntud iirlane ei hoidnud end tagasi ja sai kirja 36,06 sekundit. Steve Guerdat ja Alamo ei võtnud liigseid riske, kuid kuna tegu on loomupoolest kiire hobusega, siis aeg 36,19 viis nad tol hetkel teiseks. Viimasena startinud Scott Brash on aga tuntud hea pingetaluvuse ja Hello M’lady oma väledate jalgade poolest. Paar läbis raja puhtalt ja napid 11 sajandiku Kennyst kiiremini, võttes võidu.

Scott Brash ja Hello M’lady. Foto: FEI / Massimo Argenziano
Darragh Kenny ja Romeo. Foto: FEI / Massimo Argenziano

Pressikonverentsil sõnas Brash, et viimasena startimine andis talle suure eelise ja peale Kenny sõitu ta teadis, et peab riske võtma. Hello M’lady oli sõitja sõnal täna fantastiline ja ta jäi temaga väga rahule.

Üldarvestuse liidriks tõusis maailma esinumber Steve Guerdat 30 punktiga. Peder Fredricson on hetkel teine 28 ja Emanuele Gaudiano kolmas 26 punktiga.

Üldarvestuse liider ja Verona kolmas – Steve Guerdat hobusel Alamo. Foto: FEI / Massimo Argenziano

Järgmine MK-etapp leiab aset uuel nädalal Stuttgardis.

Kõik Verona tulemused leiate siit!

Winning Round | Longines FEI Jumping World Cup – Verona 2019

Ice in his veins and fire in his horse! 🧊🔥Scott Brash and Hello M’lady lit a rocket under her heels as the dangerous combo entered the arena to round off a world class jump-off in the LONGINES FEI Jumping World Cup! The pair overcame the pressure and stunned the stands to claim victory at Jumping Verona! 😱

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 10. november 2019