Verona MK-etapivõit egiptlasele Abdel Saidile

Lääne-Euroopa takistussõiduliiga neljas etapp toimus eile pärastlõunal Itaalias Veronas, kus võidu võttis veidi üllatuslikult ja wild card`ga osalenud Egiptuse esindaja Abdel Said hobusel Hope van Scherpen Donder. Üldarvestust juhib endiselt Romain Duguet.

MK parkuuris, kus takistuste kõrgus traditsiooniliselt 160 cm, asus starti 37 võistluspaari. Kokku pääses edasi neist ümberhüpetele 13, sealhulgas publiku rõõmuks ka kaks kohalikku sõitjat. Kohalike ootused olid enne võistlust suured, sest Alberto Zorzi võitis mäletatavasti Oslo etapi, head minekut on näidanud Lorenzo de Luca, Piergiorgio Bucci ja Emanuele Gaudiano. Päevad ei ole aga vennad ning ümberhüpetele pääsesid kohalikest hoopiski vähem tuntud Emilio Gicocchi ja Bianni Govoni. Päevade erinevust tõestab ka see, et Lyonis võidukas olnud Daniel Deusser hobusega Equita van T Zorgvliet seekord katkestas.

Ümberhüppeid alustas soomlanna Julia Jylas, kes hobusega Finishing Touch Wareslage võttis maha ühe takistuse. Ümberhüpped osutusid põhiparkuurist keerulisemaks paljudele ning sealt tulid puhaste paberitega läbi vaid neli sõitjat, kellest kõige kiiremaks osutusid tõelist kiirust ja meisterlikkust üles näidanud Euroopas treeniv egiptlane Abdel Said ja Hope van Scherpen Donder, edestades teise koha omanikku Simon Delestret hobusel Chesall Zimequest pea kahe sekundiga. Kolmanda koha võttis Delestrest täpselt sekundi jagu aeglasem olnud šveitslane Martin Fuchs hobusega Clooney. Nulli tegi veel rootslane Douglas Lindelow hobusega Zacramento.

Võitja Abdel Said, kellel vanust 27 aastat, on tõeline self-made-man. Seitse aastat tagasi ostis tema pere talli Belgias Antverpeni lähistel, kus alustati täielikust nullist. Abdel tegi algaastatel tallis kõike ise. Enamus Abdeli hobuseid on tema enda omanduses ja tema poolt välja sõidetud, ostetud noortena just tema enda jaoks.

Nüüd, kui neli etappi on peetud, on üldarvestuse liider jätkuvalt šveitslane Romain Duguet. Teine on Prantsusmaad esindav Simon Delestre ja kolmandal kohal on hetkel belglane Pieter Devos. Järgmine MK-etapp toimub juba sel nädalavahetusel Stuttgartis Saksamaal.

Verona tulemused leiate aadressilt

http://www.longinestiming.com/#!/show-jumping/2016/1256/html/en/longinestiming/index.html