Verona takistussõidu MK-etapi võitis 19aastane iirlane Bertram Allen hobusega Molly Mallone V

Möödunud nädalavahetusel peeti Itaalias Veronas Lääne-Euroopa takistussõiduliiga kolmas etapp, millel tegi oma elu esimese MK-sõidu 19aastane iirlane Bertram Allen lõpetades selle hobusega Molly Malone V võidukalt.

 

Verinoor iirlane Allen on viimasel paaril aastal häid sooritusi teinud mitmetel võistlustel. Kui Bertram pääses hobusega Molly Malone ümberhüpetele, pani toimetaja ta koheselt peafavoriitide hulka, sest silme ees oli sama paari sõit tänavustel Maailma Ratsaspordi Mängudel Normandias, kus nad võitsid esimese kvalifikatsiooni Tabel C arvestuspõhimõttel. Oli selge, et kiirust sellel paaril jagub ning kui kõik õnnestub, pole miski võimatu. Nii läkski. Eelviimasena ümberhüpetel startinud paari tulemus jäigi ületamata ning noormees võttis oma elu esimeselt MK-etapilt võidu!

 

 

   Bertram Allen ja Molly Malone V Veronas; foto FEI/Stefano Secci

 

Konkurendid, keda Bertram Allen edestas, olid aukartust äratavad. Teisena lõpetasid tänavused võistkondlikud maailmameistrid ning Rahvuste Karika võitjad Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi Tn N.O.P. Madalmaadest, kolmandana kolmekordne MK üldvõitja sakslane Marcus Ehning hobusega Cornado NRW. Rootsile tegi Veronas hea tulemuse neljandana lõpetanud Malin Baryard-Johnsson hobusega H&M Tornesch 1042.

 

Pärast kolme etappi juhib Lääne liigat valitsev olümpiavõitja Steve Guerdat Šveitsit, kelle punkte 42. Guerdat oli Veronas kümnes. Teisel kohal on avaetapi Oslos võitnud hollandlane Jur Vrieling 33 punktiga, kolmas prantslane Kevin Staut, kellel punkte 30. Samas ei maksa Lääne liigas punktidele niivõrd suurt tähtsust omistada, kuna paremusjärjestus kvalifikatsioonitabelis ei oma erandina Kesk-Euroopa liigast olulist tähtsust. peamine on olla hooaja lõppedes 18 parema hulgas.

 

Järgmine Lääne-Euroopa takistussõiduliiga etapp peetakse järgmisel nädalal Saksamaal Stuttgardis. Verona tulemused leiate aga aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/961/961zeitplanDEU.htm?style=longines