Verona takistussõidu MK-etapi võitsid Simon Delestre ja Hermes Ryan

Möödunud pühapäeval peeti Põhja- Itaalias asuvas Veronas Lääne-Euroopa takistussõiduliiga neljas MK-etapp, kus kolmandat korda alanud hooajal läks võit Prantsusmaale, kui seekord olid parimad Simon Delestre ja Hermes Ryan.

Verona MK-etapi 160cm kõrguste takistustega põhiparkuur oli jõukohane 15le paarile 39st, kes läbisid selle vigadeta. Oma hooaja kolmanda võidu eest ei suutnud siiski võidelda meie pühapäevases uudises favoriidiks nimetatud ja laupäeval kaks sõitu võitnud Penelope Leprevost, kes hobusega Vagabond de la Pomme kogus kaheksa karistuspunkti.

Esimesed ümberhüppajad ei suutnud vigu vältida ja nii tuli esimene puhas sooritus alles seitsmendana startinud austerlaselt Max Kühnerilt, kes osales vaid kaheksa-aastasel täkul Chaccorina. Selle taseme jaoks noorel hobusel tegi Kühner silmnähtavalt kindla peale sõitu ning lõpetas ajaliselt eelnevatest 7 – 8 sekundit aeglasemalt. Pärast Kühnerit hakkas aga puhtaid sooritusi tulema ridamisi. Juba järgnevana startinud Rootsi suurmeister Rolf-Göran Bengtsson tegi Unita ASK-ga puhta ning Kühnerist üheksa sekundit kiirema tulemuse. Bengtssonist omakorda kiirema puhta ringi tegid järgnenud Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi TN N.O.P.

Pärast Vleutenit oli stardis järjekordne suurmeister – Ludger Beerbaum – kes startis16aastasel Chamanil ning asus omakorda liidriks. Beerbaumile järgnenud maailma esinumber Scott Brash tegi julget ning kiiret sõitu ja üllatus oli suur, kui Brashile ja Hello M`Lady`le näidati Beerbaumi ja Chamaniga identset aega! Ei juhtu just sageli, et selisel tasemel jäädakse kohta jagama, kuid see ei olnud veel kaksikvõit. Ülikiiret sõitu teinud prantslane Simon Delestre näitas Hermes Ryaniga veelgi paremat aega ning Brashi ja Beerbaumi ette sõitis end veel viimase treeningkaaslane Henrik von Eckermann hobusega Cantinero.

Lõpptulemus Veronas seega: võitja Delestre, teine von Eckermann, kolmandat kohta jagasid Beerbaum ja Brash. Delestre asuss juhtima ka Lääne-Euroopa liigat 49 punktiga. Lisaks Verona võidule on prantslane olnud sel hooajal teine Oslos ja viies Lyonis. Teisena jätkab Leprevost 40 punktiga, olmas on 35 punktiga möödunud nädalavahetusel Lieges CSI4* võistlusel osalenud Romain Duguet Šveitsist. Võttes arvesse rahvuse, saame öelda, et prantslastel on kolmikjuhtimine.

Verona tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1103/1103zeitplanDEU.htm?style=longines