Veskimetas alustati tallinna RSK harrastajate kasikasarjaga

Möödunud laupäeval alustati Veskimetsas mitmel aastal oma populaarsust üha kasvatanud Tallinna Ratsaspordiklubi harrastajate karikasarjaga, kus pikaks kujunenud võistluspäeva jooksul jätsid harrastajate klasside võidud kodutalli Anu Tavinoff ja Alice Laanemägi.

Tallinna RSK harrastajate sarjas on kavas "Väike Ring" ja "Suur Ring", kus takistuste kõrgused vastavalt 70cm ja 85cm. Esimesel etapil jäid mõlema ringi võidud Veskimetsa talli. 70cm parima tulemuse sõitsid kahefaasilises parkuuris välja Anu Tavinoff (Tallinn) ja Gurmaan, neile järgnesid veidi üle sekundiliste mahajäämistega teisena Haana Norma (Tondi) ja Dolores ning kolmandana Merlis Orion (Tallinn) ja Groy. 85cm esikolmiku moodustasid sarja avaetapil Alice Laanemägi (Tallinn) ja Boora, Aive Mihkelson (Tondi) ja Otto-Osborn ning Hannah Jürgenson (Märjamaa) ja Anette.

Laupäevasel võistluspäeval, kus esimene start anti hommikul kell kaheksa ning viimane õhtul pärast üheksat, oli lisaks harrastajate sõitudele kavas rikkalikult avatud parkuure. Päeva lõpetas 115cm kõrguste takistustega vahetute ümberhüpetega sõit, mille võitsid Maarja Martinson (Tondi) ja Peak A Boo. Teiseks platseerusid kohalik treener Pille Elson (Tallinn) ja Dixson ning kolmandaks Paul Argus (Tondi) ja Stacandra. Rohkem võistluspaare ümberhüpetele ei pääsenudki.

Päeva kõrgeima sõidu võitjad Maarja Martinson ja Peak A Boo; foto Merike Udrik-Õispuu

Kahefaasilises parkuuris kõrgusel 100cm tegid 55 paari hulgas teises faasis kiireima puhta sõidu Britt Nigul (Tondi) ja Listra, kelle järel jõudsid teisele kohale Berit Lehtsaar (Viljandimaa) ja Solei Solei ning kolmandale Hanne-Lore Väin (Tallinna Ratsakool) ja Odelia. Lisaks harrastajatele peeti eraldi arvestusi avatud klassile ka kõrgustel 85cm ja 70cm. Neist kõrgemas moodustasid esikolmiku Lehtsaar ja Solei Solei, Kristiina Raudnagel (Märjamaa) ja Kalme ning Josiine Vekram (Vändra) ja Elkur. 70cm avatud klassi parimad olid seevastu Veskimetsa baasis tegutseva Tallinna Ratsakooli õpilased Jenni Ilmarinen ja Filipetti, Kelly Hiietamm ja Varuna ning Eva Marie Kutsar ja Intrigant.

Kõrgusel 100cm olid parimad Britt Nigul ja Listra; foto Merike Udrik-Õispuu

Kõik Veskimetsa võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/384?locale=et&year=2015