Veskimetsa Ratsakeskus sai 20

Eile peeti Veskimetsas sünnipäevapidu – täitus 20 aastat tolleaegse Tallinna Ratsaspordibaasi avamisest.

Tordi kõrvale vaadati filmi avamispeost ning meenutati olnut ajalooliste piltide saatel. Kauaaegsele direktorile Jüri Villemsonile andis teenete eest ratsaspordis ning ühtlasi ka 75. juubeli puhul ratsaliitu poolt üle meene Riina Pill.

Lisaks tänastele töötajatele ei puudnud kohalt ka endised töötajad Andres ja Marju Treve, Merle Männik, Monica Pärno, Alla Gladõševa, Andres Uudeküll, Leho Liidres, Merle Annusver jt.

Avamispeol peetud kõnedesid kuulates tuli taaskord meelde, et ratsabaas ehitati tõttöelda väikese saladuskatte all, kuna tol hetkel oli riik keelustanud kõikide uute spordibaaside ehitamise. Põhjuseks Olümpiamängudest tingitud rahapuudus.

Veskimetsa rajamisel olid füüsiliselt abiks kõik treenerid, direktorid ja ratsastajad. Omaaegne kohtunik Ahti Kuusik meenutas fuajees põranda valamist ja Helgi Villemson haljastuse istutamist. Kuna ettevõtmises löödi ise aktiivselt kaasa, oli maja mõistagi seda kodusem.

Muutunud ei ole selle 20 aastaga vormiliselt kuigipalju, lihtsalt ajahammas on teinud oma töö. Sisuliselt aga siiski – kui 90ndal täitsid ratsabaasi riigi omandis olevad sporthobused ning käis tõsine tulemuste nimel treenimine, siis tänasel päeval midagi sellist enam ei näe. Veskimetsa Ratsakeskuses tegutseb eraomandis olev ratsakool ning maja on avatud kõikidele ratsahuvilistele, kes soovivad selle alaga lähemat tutvust teha. Ruumi on ka üürihobustele. Territoorium ja hooned kuuluvad Tallinna Linnale, kellega peetakse täna läbirääkimisi tulevikuplaanide osas, mille kohaselt ehitatakse alale uus ja moodne, rahvusvahelisi nõudeid arvestav ratsakompleks.