Veskimetsa ratsakeskuses jätkuvad sisemeistrivõistlused takistussõidus

Lenna Loore Sillandi ja Mändy. Foto: Celin Lannusalu

Laupäeval, 28. novembril selgusid Tallinna keskel Veskimetsa ratsakeskuses poniklassi sisemeistrid takistussõidus. Medalid jagati välja kahes klassis: väikesed ja suured ponid.

Sisemeistrivõistluste parkuurid pandi väikeste ponide jaoks 100 cm ja suurte ponide jaoks 110 cm kõrguseks, mida asusid vallutama vastavalt 7 ja 13 ratsanikku. Võistlus toimus ümberhüpetele, kuid sinna pääseda polnudki nii kerge. Lõpuks õnnestus „puhaste paberitega“ edasi pääseda väikeste ponide arvestuses kahel sportlasel, kes läksid selgitama hõbeda ja kulla omanikku. Pronksi võitis põhisõidus 4 kp saanud Grete Laasnurm ponil Thunderbird (Tondi RSK, treener Aldo Kanepi).

Väikeste ponide medalikolmik. Foto: Celin Lannusalu

Ümberhüpetel startis esimesena Emma-Elisa Randväli ponil Macho (Tondi RSK, treenerid Sirje Argus, Kaie Kangur, Dina Ellermann). Macho, kes on võidule toonud väga mitmed ratsanikud, (võites muuhulgas kaks korda ka Emma-Elisaga EMV), ei vedanud oma noort ratsanikku seegi kord alt ja tõi nad puhtalt finišisse. Nüüd läksid rajale Lenna Loore Sillandi ja Mändy (Viljandimaa RSK, treener Meeli Lehtsaar). Paar lausa lendas üle takistuste ja nii lõpetati kaks sekundit kiiremini ja võideti sisemeistrivõistluste kuld. Emma-Elisale ja Machole jäi tasuks hõbemedal.

Suurtes ponides pääses võidu peale hüppama täpselt kolm võistluspaar, kes pidid medalid omavahel ära jagama. Liis Tishler ja Mon Art (Niitvälja RSK, treener Anni Kaljund) tegid ühe vea ja pidid soojendusväljakul oma lõplikku kohta ootama jääma. Mirtel Etverk ja Gogo Demon (RSK Simon, treener Merle Annusver) kahjuks ümberhüpetel kahe tõrke tõttu tulemust kirja ei saanud. Viimasena startinud Birgit Adleril ja Domingol (Valgeranna RSK, treener Janely Saar) olid kõik võimalused, et võit ära vormistada. Paar näitas kindlat sõitu ja külma närvi ning võttis võidu, lisades oma medalikollektsiooni EMV kulla järel ka sisemeistrivõistluste oma. Nii jäi siin arvestuses lõppjärjestus järgmiseks: Birgit Adler ja Domingo kuld, Liis Tishler ja Mon Art hõbe ning Mirtel Etverk ja Gogo Demon pronks.

Suurte ponide esikolmik. Foto: Celin Lannusalu
Birgit Adler ja Domingo. Foto: Celin Lannusalu

Terve laupäev oli Veskimetsas ponide päralt, sest lisaks sisemeistrivõistlustele peeti seal ka Havensi Ponikarika Mini Cup finaal ja etapid, millest saate peagi pikemalt lugeda Hobumaailmas.

 

Võistluste ülekannet saab järgi vaadata Saareobu Broadcasting Facebooki lehelt.