Veskimetsa Talvekarika põhisõidu võitis Paul Argus (täiendatud 20.02)

16.-17. veebruaril toimus Veskimetsa Ratsakeskuses kahepäevane takistussõiduvõistlus, mille raames viidi läbi ka Tallinna RSK Harrastajate Karika II etapp ja alguse sai ka Havensi Ponikarikas. Kahe päeva jooksul tehti üle 450 starti kõrgustel 65-135 cm. Pühapäevase põhisõidu võitis Paul Argus (Tondi RSK) hobusega Jay-Z Bee, head vormi näitas ka Hanno Ellermann, kes saavutas teise ja kolmanda koha.

Laupäevase võistluspäeva avas Havensi Ponikarika Väike Ring, mille võitis Tondi Ratsaklubi esindaja Liisa Rehepapp väikeponiga Manny. Ponikarika Keskmise Ringi parim oli Catreen Rebeca Johanson (Suuresti RSK) poniga Off Limit ning Suure Ringi võitis Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) poniga Taglas. Sel aastal alustati Ponikarikat rekordilise startide arvuga. Kui eelmistel aastatel on olnud starte maksimaalselt 135 siis laupäeval tehti koguni 177 starti.

Ratsakooli hobustele ja ponidele mõeldud 75 cm parkuuris osales kakskümmend viis paari, kellest mõlemad faasid läbis vigadeta 17. Esimese koha saavutasid Catreen Rebeca Johanson (Suuresti RSK) ja Off Limit, teised olid Kirte Kaileen Pärila (Suuresti RSK) ja Jasmine. Kolmandale kohale platseerusid Getriin Vesper (Tondi RSK) ja Melody J.

Tallinna RSK Harrastajate Väikeses Ringis võeti mõõtu 80 cm parkuuris, kus parima sooritusega lõpetasid Liina Kasemaa (Tallinna RSK) ja Susi.

Kahefaasilises 85 cm parkuuris pani end proovile nelikümmend kaks paari. Tihedas konkurentsis lõpetas raja vigadeta 17 paari. Võidu noppisid kiire ajaga Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Claudette Z, teise koha saavutasid Hedi Voor-Voort (Pärnumaa RSK) ja Mexicana. Kolmanda koha said Birgit Adler (Pärnumaa RSK) ja poni Retro.

Esimesele võistluspäevale pani punkti 100 cm kahefaasiline parkuur, kus osales koguni 53 paari. Veidi alla 70 sajandiku olid Älis-Sille Hein (Tondi RSK) ja Vedette B kiiremad teise koha saanud Kärt Kaseorust (Viljandimaa RSK), kelle ratsuks oli Aga Flamenco Von Feicht. Kolmanda koha said Jürgen Mark (RK Ruila Tall) ja Wodana V. Esikolmikusse kuulunud paarid lõpetasid sama sekundi sees.

Pühapäevast võistluspäeva alustati 90 cm parkuuriga, kus võtsid mõõtu 4-5-aastased ja I hooaega võistlevad hobused ja ponid. Ainsa vigadeta sooritusega võitsid Riina Seder-Zalite (Tondi RSK) ja Frosty.

Tallinna RSK Harrastajate Suures Ringis tuli võistlejatel läbida 105 cm kõrgune parkuur. Sarnaselt eelmisele etapile, tegid teisetele ka sel korral silmad ette Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) ja Baron Abruka. Vaid 9 sajandikku kaotasid liidritele Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) ja Aga Flamenco Von Feicht. Kolmanda koha noppisid eelmise päeva 100 cm võitnud Älis-Sille Hein (Tondi RSK) ja Vedette B.

Hanna-Marie Vabaoja (Tondi RSK) ja Golden Grace K võitsid 110 cm puhtus-kiirus sõidu, tehes silmad ette lausa 56 paarile.

Võistluse eelviimases, 120 cm kiirusparkuuris osales viiskümmend kaheksa paari. Võidu noppisid Catlin Vatsel (RK Ruila Tall) ja Beauty Star K Z. Teise koha said Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) ja Solei Solei, kusjuures kaotati liidrile vaid 9 sajandikuga. Kolmandad olid tihedas konkurentsis Camille Mahoni (SA Tallinna RK) ja Orlymeja.

Veskimetsa Talvekarika põhisõit oli ümberhüpetega 135 cm paruur. Võitu oli püüdmas kakskümmend paari, kusjuures koguni üksteist läbis põhiparkuuri vigadeta. Sõidu võidu ja neljanda koha noppis Paul Argus (Tondi RSK) hobustega Jay-Z Bee ja Renessin. Teise, kolmanda ja viienda koha noppis Hanno Ellermann (ESHKS) hobustega Donna-Paola, Graffiti ja Freedom.