Veskimetsa Talvekarika võitis Berit Lehtsaar hobusega Solei Solei, alguse said ponikarikad

Havensi Ponikarika väikese ringi võitjad; foto Celin Lannusalu

Veskimetsas peeti möödunud nädalavahetusel juba traditsiooniks kujunenult startiderohke võistlus, kus laupäeval tehti algust Väikeponide Karika ning samuti Havensi Ponikarikaga, pühapäeval mängiti välja Veskimetsa Talvekarikad juunioritele ja avatud klassile.

 

Havensi Ponikarika Suure ringi esimene etapp peeti kõrgusel 100cm kahefaasilisena. Avaetapilt võttis võidu Mia-Marleen Lanno poniga Taglas, talle järgnesid teisena Kippen Närep poniga Rosehill Fascination ning kolmandana Lissy-Ann Tilk poniga Väle II. Väikeses ringis oli samas takistuste kõrguseks 85cm ning esikolimu moodustasid Birgit Adler ja Retro, Katrin Liivamägi ja Mon Roberta ning sarnaselt suure ringiga kolmandale positsioonile jõudnud Lissi-Ann Tilk ja Väle II.

 

Havensi Ponikarika suure ringi esikolmik; foto Celin Lannusalu

Laupäevast võistluspäeva alustati aga Väikeponide Karika avaetapiga, kus takistuste kõrguseks 70cm, ponidel turjakõrgusega kuni 130cm aga 60cm. Esikolmikusse jõudsidki just kõige väiksemate ponidega sõitnud piigad. Võidu võttis Emma-Elisa Randväli poniga My, kellega kolmandale kohale jõudis Reili Aru, teise koha saavutas Anette Huum poniga Zannika.

 

Pühapäevane võistluspäev oli Veskimetsa Talvekarika pärast. Põhisõit peeti kõrgusel 130cm ja selle ümberhüpetel oli meeldiv näha vandavalt noorema põlvkonna takistussõitjaid. Talvekarikaga sõitis koju Berit Lehtsaar, kes hobusega Solei Solei lõpetas ainukesena ümberhüpped vigadeta. Kahe karistuspunktiga ületatud normiaja eest platseerus teisele positsioonile Marlene Makarov hobusega Emora, kolmas oli neljaga Rebecca Blumfeldt hobusega San Antonio.

 

Hommiku esimeses sõidus võttis juuniorite talvekarika Johanna Brigite Verro hobusega Dexter, talle järgnesid teisena Berit Lehtsaar ja So Easy ning kolmandana Laura Lota Mölder ning Cashmir. Sama kõrguse, 110cm, avatud klassi esikolmikusse jõudsid Egle Palm ja Power of Gold, Berit Lehtsaar ja Lasca 14 ning Annika Veerpalu ja Quentina.

 

Lisaks kahele talvekarika parkuurile peeti Veskimetsas pühapäeval avatud parkuur kõrgusel 120cm, kus parimad olid esimese ja teise koha võtnud Maarja Martinson, vastavalt hobustega Banderas B ja Donna ning kolmandana lõpetanud Johanna Brigite Verro ja Dexter.

 

Nimetamata on veel ka Tallinna RSK harrastajate karikasarja avaetapi parimad. Väikeses ringis, 75/85cm, võitis Liina Kasemaa hobusega Susi, kui teine oli Margit Lindre hobusega Uzzi ning kolmas Monika Sehver hobusega Pokemon, suures ringis kõrgusel 100cm moodustasid esikolmiku Erik Tuiman ja Cesja, Riinu Rahuoja ja Baron Abruka ning Hanna Brigitta Heinlaid ja Landora.

 

Kõik Veskimetsa tulemused leiate aadressilt https://online.equipe.com/en/competitions/22910