Veskimetsa Talvekarika võitsid Eva-Maria Vinkel ja Windar

Vabariigi aastapäevale eelneval pühapäeval peeti Veskimetsas takistussõiduvõistlust koondnimetusega Veskimetsa Talvekarikas, kus põhisõidu võit ning niinimetatud suur karikas läksid Eva-Maria Vinkelile ja Windarile.

Veskimetsa Talvekarikas mängiti välja kõrgusel 125 cm, kus toimusid vahetud ümberhüpped. Meeldiva üllatuse suutsid valmistada Eva-Maria Vinkel (Talliinn) ja Windar, keda sõidu eelselt vast vähesed peafavoriidiks julgesid pidada. Veskimetsa kohalik paar edestas teisele kohale platseerunud Paul Argust (Tondi) ja Stacandrat rohkem, kui sekundiga. Kolmanda koha võitles välja igapäevaselt Veskimetsa ratsabaasi direktori ametikohustusi täitev Tarmo Kutsar (Tallinn) hobusega Tetley.

Veskimetsa Talvekarikas anti välja ka harrastajate ning juuniorite klassis. Nende klasside parimad selgusid kõrgusel 105 cm, artikliks vali oma tee. Harrastajate karikaga lahkus Veskimetsast Risto Märtson (Ruila Tall), kes saavutas võidu hobusega Sir Popey, juuniorite klassis võitsid Hanne-Lore Väin (Tallinna Ratsaspordikool) ja Odelia. Parimatele järgnesid vastavalt harrastajate võistlusklassis Kätlin Kivirand (Tondi) ja Spiccato ning Noemi Tuvi (Tallinna) ja Windar, juuniorite klassis My Relander (Ruila Tall) ja Schecki II ning Camille Mahoni (Tallinna Ratsaspordikool) ja Gurmaan. Sama kõrguse avatud klassi esikolmikusse pääsesid Rebeka Luhaste (Viljandimaa) ja Zonder Z Cicero, Margareth Eikner (Tallinna Ratsaspordikool) ja Claudia-Cardinale ning Egle Palm (Tondi) ja Vedette B.

Kahe karikasõidu vahel hüpati tõusva raskusega parkuuris kõrgusel kuni 115 cm. Selles sõidus võttis esimese, kolmanda ja viienda koha Paul Argus ning seda vastavalt hobustega Stacandra, Peak A Boo ja Bad Boy 2. Teise koha saavutas Katleen Parik (Tondi) hobusel Londa. Hommikuse ERL-i kalenderplaani välise 80 cm võistluse parimad olid aga Laura Lota Mölder (Tondi) ja Wonderful Surprise, teine ja kolmas koht saavutati hobusega Silvester Going Light, kelle ratsanikeks olid Hanna-Ly Aavik (KRT) ja Annabel Lõuke (KRT).

Veskimetsa Talvekarika tulemused leiate aadressilt http://www.hobumaailm.ee/files/event/hvqbo530a39d288f73Tulemused_Veskimetsa_23_02.pdf.