Veskimetsa Talvekarikal noppis põhisõidu võidu Elizabeth Põder

Elizabeth Põder ja Piccolina. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Möödunud nädalavahetusel toimus startide rohke kahepäevane takistussõiduvõistlus Veskimetsa Ratsakeskuses. Veskimetsa Talvekarika nimelise võistluse raames sai alguse ühtlasi ka Havensi Ponikarikas. Kahe päeva jooksul hüpati üheteistkümnes erinevas võistlusklassis parkuure kõrgustel 65-135 cm ning tehti kokku pea 450 starti. Põhisõiduna viidi läbi 135 cm parkuur, kus jäid konkurentidele sel korral püüdmatuks Elizabeth Põder ja Piccolina.

Laupäevase võistluspäeva avaalana toimus Havensi Ponikarika “Mini Cup”, kus tublidel poniratsanikel tuli hüpata kahefaasilist 65 cm rada. Võistlustules oli 17 paari, vigadeta sõite oli koguni 11. Kiireima ajaga teises faasis viisid võidu koju Maris Issak (Tondi RSK) ja My, napilt teiseks jäid Kärol Steinmann (Tondi RSK) ja Mandel. Kolmanda tulemuse teenis jällegi poni Mandel ratsanikuks sel korral Maia Kaunispaik (Tondi RSK). Esikolmiku moodustanud paarid lõpetasid väga nappide vahedega sama sekundi sees.

Havensi Karikasarja eesmärk on arendada Eesti ponisporti – anda võimalus alustavatele poniklassi sportlastele saada esimene võistluskogemus, selgitada välja parimad poniratsanikud ning saada võistluskogemust rahvuslikul tasemel. Karikasarjas võisteldakse neljas klassis – Mini Cup (etappidel ja finaalis 65 cm), Väike Ring (etappidel ja finaalis 75 cm), Keskmine Ring (etappidel 80, 85 või 90 cm; finaalis 90 cm) ning Suur Ring (etappidel 95, 100 või 105 cm; finaalis 105 cm). Karikasarja raames viiakse lisaks finaalile läbi neli etappi. Järgmine etapp toimub 1. märtsil Suurestis.

Karikasarja kohta saab lähemalt uurida siit.

Havensi Ponikarika “Väikese Ringi” osalejad hüppasid parkuuri kõrgusel 75 cm, kus osales kakskümmend üheksa paari. Võidu võtsid Annika Absalon (Pärnumaa RSK) ja Laukinuke.

Kahefaasilises avatud 75 cm parkuuris võistlustules olnud kolmekümne ühest paarist tegid vigadeta soorituse neliteist. Kiire ajaga seljatasid konkurendid Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Wilhelmina. Teisel positsioonil lõpetas Janely Saar (Valgeranna RSK) poniga Micastro De Polli, kolmanda tulemuse said kirja Carola Lõhmus (Valgeranna RSK) ja Tukit.

Veskimetsa Talvekarika ratasakooli hobuste ja ponide sõit toimus kõrgusel 75 cm. Kahefaasilises parkuuris osales nelikümmend kolm sportlast. Tihedas konkurentsis osutusid parimateks Andra Küber (Audruranna RSK) ja Hippos. Teisele kohale platseerusid Lembe Hunt (SA Tallinna RK) ja Susi. Kolmanda koha roseti teenisid Jekaterina Tkatsjova (SA Tallinna RK) ja Calants.

Ponikarika “Keskmise Ringi” sõidus oli võistlustules lausa seitsekümmend kaks osalejat. Kahefaasilises handicap 75/80 cm parkuuris jäid konkurentidele püüdmatuks Vanessa Simuste (Tondi RSK) ja Only. Napilt teiseks jäid Kerli Raudmägi (SA Tallinna RK) ja Pobke, kolmandad olid Annabel Sohlu (Audruranna RSK) ja Ohara.

Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ja Macho olid võidukad Havensi Ponikarika “Suure Ringi” 90/95 cm sõidus.

Laupäevase võistluspäeva viimase alana toimus 100 cm kahefaasiline parkuur, kus parimad olid Kristiin Sõõrumaa (SA Tallinna RK) ja Orhidee.

Pühapäevast võistluspäeva alustati 110 cm parkuuriga, kus võisteldi kahes arvestuses. Juunioride arvestuses osales kakskümmend neli paari. Kiireima vigadeta sõiduga viisid esikoha koju Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Liberty D’Estella. Veidi üle kolme sekundi kaotasid liidrile teisel positsioonil lõpetanud Kristin Liset Lepasaar (Viru Ratsu) ja Orlymeja. Kolmanda koha said Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Domingo. Avatud arvestuses võitis puhtus-kiirus parkuuri Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) hobusega Latvis. Veidi üle kahe sekundiga pidid liidrile alla vanduma Janek Zalite (Tondi RSK) ja Kleopatra. Kolmanda tulemuse said kirja Laura Pedjak (Liivimaa RK) ja Cardinos Piggx.

120 cm puhtus-kiirus sõidus osalenud 74-st paarist läbis raja vigadeta kolmkümmend kuus. Tihedas konkurentisis olid võidukad Ebbe Liisa Sõnajalg (RSK KRT) ja Zinzino.

Pühapäevasele võistluspäevale pandi punkt põhisõiduga, milleks oli ümberhüpetega 135 cm parkuur. Stardis oli kakskümmend üheksa paari, neist koguni seitseteist pääses ümberhüpetele. Ka ümberhüpetel eksimusteta lõpetanud paare oli üheksa. Kiireima ajaga noppisid võidu Elizabeth Põder (RK Ruila Tall) ja Piccolina. Alla sekundilise kaotusega jäid teisele kohale Piret Ervald (Viru Ratsu) ja Calanda de Laubry Z. Kolmanda tulemuse sõitsid välja Paul Argus (Tondi RSK) ja Jay-Z Bee.