Veskimetsas algas ERL-i takistussõidu ponikarikas Betti Buhti ja Maian Keskülli võitudega (lisatud ka video)

Möödunud laupäeval peeti Veskimetsa takistussõidu maratonvõistluse raames maha ERL-i Ponikarika esimene etapp, kus kõrgemas klassis pälvisid võidu Betti Buht ja Vip, madalamas Maian Kesküll ja Rododendron.

Laupäevasel avaetapil hüpati kõrgemas poniarika klassis kõrgusel 100cm, tegemist oli kahefaasilise parkuuriga. Ülisuurt startide arvu arvestades oli rajameister Renee Nüüd üles seadnud piisavalt raske raja, mille mõlemad faasid olid jõukohased neljale paarile alustanud 18st. Teise faasi "puhtaid" oli kaks, neist kiiremini jõudsid finišisse Betti Buht (Vändra) ja Vip. Teise koha pälvisid Veskimetsa etapil Maria Sein (Tondi) ja Ottomar, kolmanda nelja karistuspunktiga teises faasis Grete Rebane (Tondi) ja Macho. Hilisemas vestluses Buhti ja kogu Vändra klubi ponigrupi treeneri Maila Kukk`ga selgus tõsiasi, et igapäevases treeningus puudub nende klubil maneež, mis Hobumaailma hinnangul teeb saavutatud võidu veelgi tõsiseltvõetavamaks. Vändra klubi kümnest võistlevast poniratsanikust oli Veskimetsas võistlemas viis, kes alustasid oma tallist sõitu Tallinna suunas juba varahommikul kella viie paiku.

Treener Maila Kukk, poni VIP ja Betti Buht; foto Merike Udrik-Õispuu

Ponikarika madalamas arvestuses sõideti samuti kahefaasiline parkuur, kus takistuste kõrguseks oli 85cm. Siin oli osalejaid märksa rohkem ehk 33. Võidu noppis Ruttari klubisse kuuluv Maian Kesküll poniga Rododendron, kuid nemad ei osalenud ponikarika madalamas arvestuses. Seetõttu sai avaetapilt võidupunktid teisena lõpetanud Simoni klubi sportlane Katrin Liivamägi poniga Hobbs. Simoni klubisse läksid ka sõidu kolmas ning neljas koht, mille saavutasid vastavalt Birgit Loot ja Salla ning Grete-Liis Suisalu ja Milana.

Startide põhimassi andisd Veskimetasas avatud klassid. Võistluspäev lõppes handycap parkuuriga kõrgusel 115 ja 125cm. Vahetutel ümberhüpetel näitas kõrgusel 115cm parimat tulemust Paul Argus (Tondi) hobusega Stacandra. Argusele kuulus kolmaski koht, mis tuli kõrgusel 125cm hobusega Opaal. Teise koha hõivas kahe Arguse tulemuse vahel Rein Pill (Ruila Tall), kes hobusega Zwingdoc V võistles kõrgusel 125cm.

Päeva kõrgeimas sõidus esiviisikusse jõudnus sportlased; vasakult Paul Argus, Hanne-Lore Väin, Rein Pill ja Tarmo Kutsar; foto Merike Udrik-Õispuu

Puhtusele ja kiirusele peetud 105cm kõrguses parkuuris jõudsid esikolmikusse Britt Nigul (Tondi) ja Listra, Rain Koch (Tondi) ja Cameja ning Rebala tallides treeniv poolakas Mieczeslaw Podgorski hobusega Krona. Suurimat osalejate huvi nautis avatud parkuur kõrgusel 85cm, kus startijaid oli 78. Parima tulemusega lõpetas selle kahefaasilise parkuuri Kaia Loviisa Kink 8Tondi) ponil Mahdi F. teise tulemuse sõitsid välja Grete Rebane (Tondi) ja Macho, kolmanda Maris Suuster (Tondi) ja Stockbroens Camaro-Star. Nimatame ära ka päeva alustanud 75cm sõidu esikolmiku: Eva Marie Kutsar (Tallinna Ratsaspordikool) ja Intrigant, Grete-Liis Suisalu ja Milana, Mirjam Leppik (Simon) ja Bradley.

Britt Nigul ja Listra võitsid kõrgusel 105cm; foto Merike Udrik-Õispuu

Kõik Veskimetsa laupäevase võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/385?locale=et&year=2015