Veskimetsas peeti laupäeval kolme karikasarja etapid

Laupäeval peeti Veskimetsa ratsabaasis kolme erineva takistussõidu karikasarja etapid – Tallinna RSK harrastajate karikasari, ERL-i Suvine Ponikarikas ning Resta väikeponide karikasari.

Tallinna RSK harrastajate sarjas viidi läbi kolmas etapp. Tasemel 90 cm võttis seekord veenva eduga võidu Noemi Tuvi (Tallinn) hobusel Windar. Teise koha punktid kogusid sel tasemel Maris Uustalu (Tallinn) ja Terbe, kolmanda koha punktid Margit Lindre (Märjamaa) ja Ultra. Harrastajate sarja väike ring peetakse ERL-i kalenderplaani väliselt kõrgusel 70 cm. Kolmandal etapil jõudsid esikolmikusse Kaisa Jõemaa (Simon) ja Barclay Swing, Alice Laanemägi (Tallinn) ja Boora ning Kätlin Kivirand (Tondi) ja Orderly Queen.

ERL-i Suvises Ponikarikas võisteldi kõrgustel 100 cm ja 85 cm. Kõrgemal tasemel võitsid kahefaasilise parkuuri Marie-Annabel Reiner (Simon) ja Hortensia. Teisel kohal lõpetasid Kaia Loviisa Kink (Tondi) ja Mahdi F, kolmandal Grete Rebane (Tondi) ja Macho. Kõrgusel 85 cm, kus kahefaasilises parkuuris sisaldas esimene faas juhtimiselemente, anti välja kaks esikohta, mida jagasid Berit Lehtsaar (Viljandimaa) ja Little Puma ning Karoliina Grauberg (Tondi) ja Mango. Teisele kohale sõitsid end Amelia Liis Mikk (Simon) ja Tutis, kolmandale Carmel Kaasik (Simon) ja Milana.

Berit Lehtsaar ja Little Puma saavutasid eile teisegi esikoha, selle Resta väikeponide etapil kõrgusel 70 cm. Selles parkuuris jõudsid teisele kohale Birgit Katriin Born (Simon) ja Perla, kes küll Resta sarja punkte ei kogunud – Perla on suur poni. Väikeponide sarja teise koha punktid ja sõidu kolmanda koha võitsid Grete Rebane ja Moira.

Lisaks sarjadele peeti Veskimetsas mitmeid avatud klasside sõite. Kõrgusel 110 cm olid parimad harrastajate etapi võitnud Noemi Tuvi ja Windar, 100 cm Camille Mahoni (Tallinna Ratsaspordikool) ja Orlymeja, 90 cm Laura Lota Mölder (Tondi) ja Wonderful Surprise, 70 cm Simone Soomuste (Tallinna Ratsaspordikool) ja Pont Aleksandre.

Veskimetsa võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/68?locale=et