Veskimetsas peeti maha Suvise Ponikarika kolmas etapp

Täna, laupäeval, viidi Veskimetsa ratsakeskuses läbi ERL-i Suvise Ponikarika kolmas etapp, mille raames toimusid mitmedki avatud sõidud.

Teatavasti peetakse Suvises Ponikarikas arvestust kolmel tasemel. Kõrgeimal tasemel, kus takistuste kõrguseks on 105 cm, jõudsid kahefaasilise parkuuri teise ossa vaid kaks võistluspaari. Puhta soorituse tegid ja võtsid võidu Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi) ja Hetty, teise kohaga lõpetasid teises osas neli karistuspunkti kogunud Mariann Krõõt Mätas (Vändra) ja Hidalgo. Kolmanda koha saavutasid 85 cm avatud klassi võitjad Mari-Liis Oberg (Tondi) ja Macho.

Keskmisel tasemel, kus takistuste kõrgus oli 85 cm, osutusid veskimetsas edukaimateks Birgit Loik (Tondi) ja Toonik, kellele järgnesid Hanna Greta Peeters (Tondi) ja Mimii ning Grete Kurik (Simon) ja Milana. Madalaimal tasemel ehk kõrgustel 65/75 cm läbisid raja vigadeta 11 võistluspaari.

Nagu mainitud, oli kavas ka mitmed avatud sõidud. 85 cm võitjad said juba nimetatud, siinkohal teisedki. Kõrgusel 105 cm võitis Maris Berkmann (Hiiumaa) hobusel Chanel 5, kõrgusel 110 cm Madleen Kivila (Simon) hobusel Traviata. Hommikuse ERL-i kalenderplaani välise 70 cm sõidu võit läks Tondi klubi sportlasele Hanna Kristin Ojaveerile hobusel Dashikato.

Homme Veskimetsas võistlus jätkub, kavas on ERL-i suvise takistussõidu karikasarja esimene etapp.