Veskimetsas peeti suur sügisene koolisõiduvõistlus

Pikki aastaid traditsiooniks olnud koolisõiduvõistlus on Veskimetsa Ratsakeskuses endiselt populaarne. Kindlasti mängib siin rolli just see, et kavas on enamasti madalama taseme skeemid, mis sobilikud kohaliku ratsakooli õpilastele, kuid programmist võis leida ka M taseme skeemi.

Nimetatud M skeemi oli võistlema tulnud siiski vaid neli paari, kellest edukaimaks osutusid Getter Kangur (Tondi) ja Ashwan, kes pälvisid tulemuseks 67,250 %. Neile järgnesid Evelin Rattus (Tondi) ja Helanas ning Kaisa Falkenberg (Tallinna RK) ja Räpsi.

Skeemis L4 saavutas kuue võistleja seas tulemusega 66,900% kindla esikoha Kristiina Prohorova (Tallinna RK) hobusel Claudia-Cardinale. Peaaegu võrdse tulemusega järgnesid Anita Žukova (Tondi) Lemingsil ning Susanna Liis Ole (Tallinna RK) hobusel Varuna.

Kristiina Prohorova ja Claudia Cardinale L skeemi võitjatena. Foto: Kristina Pärtel

ABC2 skeemi oli kohtunikele tõeline maraton. Kuni 16a ratsanike klassis oli stardis tervelt 26 paari, harrastajaid tuli kokku 12 ning avatud arvestusest lisandus veel 10 paari.

16a ratsanike klassis tegi parima soorituse Märjamaa SK sportlane Stella Brett Mesila hobusel Uzzi, kes sõitis oma tulemuseks napilt alla 70 % ehk 69,868 %. Teise koha võtsid KRT klubi esindajad Anne-Marie Luik ja kogenud Zazmin (67,632%) ning kolmandaks jõudis Kristel Raal (Tallinna RK) ponil Kardo (66,842%).

Harrastajate parimateks osutusid Riho Männik (Tallinna RK) ja Picard tulemusega 66,316 %. Teine koht läks Signe Malmbergile (Tondi) Primaveral (65,658), kuid kolmas koht läks jagamisele Tallinna RSK liikmete Erik Tuimanni ja Martelli ning Anu Tavinoffi ja Gurmaani vahel , kuna nende skooriks kujunes mõlemal 65,395 ning ka üldhinnete summa osutus samaks.

Avatud klassi võitsid Anita Žukova ja Amor Karena tulemusega 68,158 %, neile järgnesid Margareth Eikner (Tallinna RK) ja Chica Cirone Z (66,579%) ning Kaisa Falkenberg ja Cahaina (66,316%).

Tulemused: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=11&y=2014&id=1553