Veskimetsas sai alguse tänavune ERL-i Talvine Ponikarikas

Eile, laupäeval, sai Veskimetsa ratsabaasis avalöögi tänavune ERL-i Talvine Ponikarikas takistussõidus. Avaetapil osutusid võidukaks Kirkke Eliise Põldsalu kõrgemas ja Jennifer Chelsea Laanet madalamas arvestuses.

Ponikarika kõrgemas arvestuses oli takistuste kõrguseks 100 cm ning paremusjärjestus selgitati kahefaasilises parkuuris. Kiireimini läbisid teise faasi null karistuspunkti juures Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi) ja Hetty. Neist vaid 0.16 sekundit aeglasemalt jõudsid finišisse teise kohaga leppima pidanud Kaia Loviisa Kink (Tondi) ja Connors Lady. Kolmandale kohale sõitsid end mullune parim ponisõitja My Relander (Ruila Tall) ja Vincent.

Ponide madalamas arvestuses, kus takistuste kõrguseks 85 cm, sõideti meie oludes uudsetel põhimõtetel ehk ideaalsele normiajale. Esmalt arvestatakse karistuspunktide hulka ning seejärel ajalise tulemuse erinevust normiajast. Parem on see, kelle tulemus on normiajale lähemal, kusjuures ei oma tähtsust, kas normiaega on ületatud või ollakse sellest kiirem. Veskimetsas võitiski paar, kes ületas 0.66 sekundiga normiaega, mis oli aga parem teise koha saavutanud paari sekundi jagu normiaja edestamisest. Võitjateks krooniti Jennifer Chelsea Laanet (KRT) ponil Fanny. Teisena lõpetasid avaetapil Minna Tismus (Tondi) ja Toonik, kolmandana Grete Rebane (Tondi) ja Macho.

Veskimetsas oli lisaks ponikarika klassidele kavas mitmed avatud sõidud. 85 cm tasemel võitis selle Roos Marie Laak (Tallinna Ratsaspordikool) hobusel Kalver, 100 cm ja 110 cm tasemel Riinu Rahuoja (Hiiumaa) hobusel Pokemon. Hommikul kavas olnud kalenderplaani välise 70 cm sõidu võit läks Susanna Maria Tiigile (Simon) hobusel Mon Comery.