Veskimetsas sai alguse tänavune koolisõidu ponikarikas

Eile, 5ndal veebruaril sai Veskimetsa Ratsakeskuses avalöögi Ponikarikas Koolisõidus. Võisteldi skeemides A4 ja L4 ning lisaks ponidele ka avatud klassides. Päeva edukaimaks ratsanikuks oli Marleen Emilie Vilderson (RSK KRT), kes võitis mitmes arvestuses auhinnalisi kohti.

A skeemi ponikarika arvestuses osutus 19 poni konkurentsis parimaks Kukrumäelt pärit Tarson, ratsanikuks Marleen Emilie Vilderson (67,059%). Paremuselt teise tulemuse sõitsid välja Camille Mahoni ja Aares (Tallinna RSK) ning kolmanda koha väärilise etteaste tegid Berta Tsernant ning Mari (Tondi).

Avatud klassis näitas head vormi Parkuuri klubi esindaja Erki Hõimu Klassika (70,000%). Teise koha võttis siit Marleen Emilie Vilderson, sedapuhku hobusel Aaria, ning kolmanda Marina Drozdova Ferraril (Niitvälja RSK).

L klassi parimaks ponipaariks tituleeriti Katerina Reiska – Aares (Tallinna RSK), kes jätsid seljataha teisele ja kolmandale kohale vastavalt Berta Tsernanti ja Mari ning Marleen Emilie Vildersoni ja Tarsoni. Avatud klassis oli taaskord Marleen Emilie Vildersoni ja Aaria võidukäik, teisele positsioonile jõudis tubli sõiduga Anita Žukova Picardil (RSK Domingo), kolmandaks tulid Olga Kopõtova (Tallinna RSK) ja ilus poni Glamuur.

Katerina Reiska ja Aares. Foto: Külli Tedre

Võistluse tulemused leiate ERLi kodulehelt. Võistluste pildid aadressil: http://www.kyllitedre.com/Ratsutamine/Koolis%C3%B5it

Võistluse üks kohtunikke Kristiina Prohhorova jäi nähtuga üsnagi rahule ning kommenteeris võistluse järgselt, et poniratsanike ja noorte sõitjate tase oli täitsa ilus, võis näha palju õiges suunas tööd tegevaid paare.

Koolisõidu ponikarika teine etapp toimub alles 20. märtsil Tondil, seega on kõigil võimalus pooleteise kuu jooksul oma oskusi veelgi lihvida ning vormi arendada.

Veskimetsas on järgmine võistlus kavas Vabariigi aastapäeval (24. veebruaril), kui Tallinna RSK Karikasarjas toimub Harrastajate I etapp.