Veskimetsas sattusid kaks hobust eile liiklusõnnetusse

Eile Veska Suve nimeliselt takistussõiduvõistluselt kodupoole sõitma hakates sattusid liiklusõnnetusse hobused Orient ja Apassionata, kui treilerile sõitis tagant otsa purjus autojuht. Hobused on kergelt vigastatud ning paistes ja jäävad nädalakeseks Veskimetsa taastuma. Inimesed õnnetuses viiga ei saanud.

Maasturi ja treileriga Veskimetsa poolt Mustamäe suunas tagasipööret sooritanud Kailyn Koidumaa ja tema elukaaslane ei jõudnud veel kiirendurajalt ümbergi reastuda, kui neile sõideti suure hooga tagant sisse. Selle tulemusena väändus treileri kinnituskoht katki ja treiler paiskus sõidusuunas edasi, tõmbas siis külje ette ja kukkus külili.

Otsa sõitnud Audi juht oli korralikus joobes. Delfi sõnul oli ümber läinud treilerile tagant sisse sõitnud veel sõiduauto Suzuki. Treileril lendas külili kukkudes katus pealt nii nagu sellises olukorras ongi õige ja hobustel õnnestus imekombel välja saada. Kukkudes jäi Gätlin Kraavile kuuluv ja Renek Rosenbergi sõidetav Apassionata alumiseks, kuid rabeles välja ning kappas mööda teed Haabersti suunas, kus ta õnneks kiiresti kätte saadi. Kailyn Koidumaale kuuluv Orient pääses samuti välja, kuid jäi nööriga treileri külge kinni.

Veskimetsas oli õnnetuse hetkel kohal võistluse veterinaararst Tiina Seier, kes hobused koheselt üle vaatas ja süstis. Rohkem vigastusi sai Apassionata, kellel on tänaseks palju väikeseid lõikehaavu, mis on päris paistes. "Ka on ta emotsionaalselt nõrgem juba loomu poolest ja õnnetus mõjus talle ilmselt rängemini", arvas Kailyn. Oma hobuse kohta ütles Kailyn, et ta on äärmiselt tubli ja vaatamata paarile kriimule ja tugevale põrutusele elas ta tõenäoliselt siiski õnnetuse väga hästi üle. "Hobused jäävad nüüd umbes nädalaks Veskimetsa puhkama, me ei hakka neid treileri ja transportimisega traumeerima, võimalik, et vaatame hoopis kojuveoks mõne suurema hobuseauto," lausus Koidumaa.

Küsimusele, kuidas reageeris sündmuskohal otsa sõitja, vastas Kailyn, et talle jäi meelde ainult kaks asja – esiteks kostus tema autost vali tümps, mistõttu ta algul arvas, et tegu on mõne noorte kambaga, ja teiseks ei lausunud ta ühtegi sõna, ainult seisis seal, kuni politsei ta jaoskonda viis. Kailyn Koidumaa: "Tegu oli suhteliselt õnneliku õnnetusega ja juhuslikult sattus politsei mööduma sündmuskohast just õigel hetkel, samuti oli veterinaar kohe käepärast."