Veskimetsas Valge Tiigri Aastal

Möödunud aastal käis elu Veskimetsa Ratsakeskuses ja Tallina RSK klubis oma igapäevast rada, unistati tulevikust, tehti kõvasti tööd, ja sai palju nalja ka.

Suured lumemäed ja TIHS

Eelmise aasta suur lumekogus pani nii mõnegi kukalt sügama ja mõtlema kuhu lumi panna. Veskas küll ruumiga probleemi polnud, aga horseshow’ga seoses toodi hoovi suures koguses lund veel juurdegi, seega tekkis mure, kuidas see kõik ära sulab… Sellest siis ka iga-aastaste kevadtalgute tänavune teema – lumehunnikud laiali kraapida ja sulama panna. Päeva jooksul käis lumehunnikutega maadlemas üsna palju rahvast – treenerid, külalised Hiiumaalt, Veskimetsa õpilased ja kliendid. Lumest jagu saadud, lõppes päev, nagu talgutele kohane, vorstide grillimisega.

Hunnik ei tahtnud kuidagi väheneda.. Foto: Kadri Vollmer

Tagasihoidlik 20. juubel

24. aprillil tähistasime Veskimetsa Ratsakeskuse 20. sünnipäeva. Selleks puhuks oli ette valmistatud hiiglaslik kadrill, kust võttis osa 16 tublit hobust ja ratsanikku! Vanu videosid vaadates meenutati ratsabaasi avamist ja algusaastaid ning loomulikult söödi sünnipäevatorti. Riina Pill andis ka Jüri Villemsonile üle uhke meene aastatepikkuse töö ja panuse eest Veskimetsa Ratsakeskuses.

Foto: Kadri Vollmer

Foto: Külli Tedre

Kolmandat korda koolitati FEI level 1 programmi järgi ratsatreenereid

Aprilli lõpus toimus Veskimetsas neljapäevane FEI koolitus ratsatreeneritele, mida viis sedapuhku läbi kreeklane Stavros Georgopoulos. Kui varasematest aastatest mäletame suurepärast lektorit Jean Philippe Camboulives’si Prantsusmaalt, siis ei jäänud kreeklane talle sugugi alla ning kümme õppurit said oma sertifikaadi kätte ja lahkusid heade muljetega.

Foto: Eva-Maria Vint-Warmington

Ülisuur hobune ja üliväike kass

Euroopa päeval (8. mail) võtsime ette väljasõidu Ida-Virumaale, vaatamaks müügis olevaid hobuseid. Lõppes see käik sellega, et mõned päevad hiljem saabus Veskimetsa päris oma ülisuur läti tõugu hobune Poleto. Esimestel päevadel ja nädalatel ahhetasid enamus, et nii suur ja kes taga sõitma hakkab?! Nüüdseks on Poleto nii täiskasvanutele kui lastele südamesse läinud ja fänne on tal kõvasti.

Ilmselt üks Eesti suurimaid tunnihobuseid Poleto. Ärge laske end petta sellest, et pea all tundub ta täitsa normaalne.. Foto: Kadri Vollmer

Ühel kenal augusti päeval läks Pille Concordiga liivaplatsile sõitma ja nägi põõsastes pisitillukest kiisut. Paraku ei olnud kiisuke nõus hobust ja inimest koheselt usaldama ja pages põõsasse peitu. Järgmiseks hommikuks oli ta jõudnud otsusele, et Veskimetsa saab ta uueks koduks, ja tuli heinaküüni juurde. Imearmas peopesa suurune tegelane sai nimeks Sass ja on nüüd täisväärtuslik abitreener Veskimetsas.

Leidke pildilt kiisu. Sass oli suve lõpus ikka tõsiselt tilluke ja tundis end oma uudishimu juures siiski kõige kindlamini väikse Pille hõlma vahel. Foto: Külli Tedre

Pille: „Tarmo kuule, Inx tahab talli lammutada, kas võib?“

Keset linna ei julge igaks juhuks hobuseid ööseks õue jätta. Meie kaks „köhijat“ tundsid ennast aga isegi öösiti tallis üsna halvasti. Istusime õhtul õues ja mõtlesime, kuidas saaks nende elu paremaks teha. Jõudsime järeldusele, et tühjana seisvas ponitallis tuleks boksid suuremaks teha, siis neil oleks piisavalt õhku.

Järgmisel päeval saime Tarmolt loa ja alustasime bokside lammutamisega. Nädala pärast olid XXL-boksid valmis. Sinna kolisid „köhijad“ ning kõige suuremad. Selles ettevõtmise suurimad tänud Küllikesele, Pilsonile, Pillele, Silverile, Kadrile ja Kristiinile.

Ratsakoolide meistrivõistlused esimest korda meie õuel

Suve lõpus korraldasime kõigi aegade osavõtjaterohkeimad Ratsakoolide Meistrivõistlused, mille populaarsus ilmselt tuli eelkõige uutest ja paindlikemast reeglitest. Väga ilusa päeva tegi veel paremaks see, et nii noorte kui harrastajate arvestuses jäi võistkondlik võit koju.

Ratsakoolide Meistrivõistlused tõid platsile ka kõige väiksemad ratsanikud ja ponid. Foto: Külli Tedre

Tallinna RSK karikasarja kolmas hooaeg

Sügise hakul lõpetasime välishooaja suure võistlusnädalavahetusega. Nimelt pidasime maha Tallinna RSK karikasarja finaalid ning otsustasime, et edaspidigi hakkame noorte ja harrastajate finaale korraldama ühel nädalavahetusel. Tallinna RSK karikasari leiab 2011. aastal aset juba neljandat hooaega, alustades jaanuari lõpust, ning pakub väiksematel kõrgustel (70 ja 90 cm) võistlusvõimalusi kõigile huvilistele. Iga etapiga sidusime ja seome ka edaspidi karikasarjaväliseid parkuure, et võistluspäevad liiga kiirelt ei lõpeks. Karikasarja kaubamärgiks jäävad sarnaselt eelmistele aastatele võimsad ja suured rosetid!

Väike osa autasustatavaist.. Foto: Külli Tedre

Ja siis tähistasime Kostja juubelit

Päevi hiljem pidas Veskimetsas juba aastaid treenerina tegustenud Konstantin Prohhorov maha suure juubelipeo. Vihma kallas oavarrest ja tuul viis esialgu telgigi minema, kuid head pidu ilm ära ei riku ning auväärseid külalisi see tagasi ei hoidnud.

Foto: Margus Kurgvel

Teguderohke aasta lõpetas vinge pidu!

Aasta jooksul toimus meil veel päris mitu võistlust – Veskimetsa Talvekarikas veebruaris, Talverõõmud Takistussõidus märtsis, Veskimetsa Kevadkarikas koolisõidus aprillis, Palladium Cup mais ja Tallinna RSK koolisõiduvõistlus + voltižeerimisvõistlus oktoobris. Suvel toimus meil üle pika aja jälle nädalane linnalaager lastele ning mõistagi käis klubi tradistioonilisel reisil – sedapuhku Maria Talus (loe tripist ja vaata pilte: http://mariatalu.wordpress.com/). Ei puudunud ka talvine snowtubbing, saunaõhtud, munadepühade ja jaanipäeva tähistamine.

Ratsaretkel Maria Talu hobustel kaunite Lõuna-Eesti düünide vahel. Foto: Külli Tedre

Hooaja lõpetasime vahva peoga, kus Ratsakeskuse kliendid ja õpilased esitasid enda koostatud etteasteid. Kava oli kohe sedavõrd pikk, et kestis peaaegu kolm tundi ja kõhud läksid selle aja peale päris tühjaks. Kadrillide kõrval sai mõõtu võtta konkurentsitihedates ratsamängudes ning ka lapsevanemad kaasati üritustesse valjaste kokkupanemise võistluse näol.

Foto: Külli Tedre

Pidulaua ettevalmistamise eest muuhulgas suur tänu Terjele, kelle abil said lauale hõrgud verivorstid, kapsad, kartulid ja palju muud. Söömise kõrvalt said kõik ühiselt suurelt ekraanilt vaadata aasta jooksul toimunud ürituste pilte ning päris palju naerda.

Foto: Külli Tedre

Õhtu pidulikumaks momendiks võis pidada Tallinna RSK hooaja parimate autasustamist. Tänatud said nii kooli- kui takistussõidus parim ratsanik, parim noor ratsanik ja parim harrastaja. Lisaks premeerisime hooaja parimat kolmevõistlejat ning nelja klubiliiget, kes osalesid 2010. aastal Eesti Meistrivõistlustel. Muidugi vahetati ka jõulukinke ning tänati treenereid Pillet, Kostjat ja Therjet!

Foto: Külli Tedre