Veskimetsas võistles rohkelt koolisõitjaid

Veskimetsa Koolisõidu Kevadkarika nimelisel võistlusel 30. aprillil tuli kohtunikel ja sportlastel üle elada erakordselt pikk võistluspäev. Võistluse raames toimus ka ABC II etapp.

Kevadkarikaid jagati seekord välja kuus.

R skeemis üles astunud viiest võistluspaarist osutus parimaks Anna-Liisa Rink (Nancy) hobusel Zäz (65.175%). M tasemel võistles kaheksa paari, kellest tublima tulemusega lõpetasid Diana Pruks (Black Stallion) ja Landys Akvarell (66.774%).

Kalenderplaanivälisena toimunud Väikese Kevadkarika (ABC 1-2 skeem) võitis Kaisa Falkenberg hobusel Mortimer. Lisaks autasustati sama skeemi raames parimat harrastajat, kelleks oli Alice Laanemägi hobusel Tocata, parimat Veskimetsa Ratsakeskuse kuni 16aastast õpilast, kelleks oli üldvõitja Kaisa Falkenberg, ning kõige ponilikumat poni, kelleks oli Katriin Laursoni juhitud väike Tiku.

ABC II osavõistluse raames toimus hulgaliselt erinevaid arvestusi.

ABC 1-2 skeem: Esimest hooaega võistlevate sõitjate arvestuses võistles neliteist paari ning seal saavutas esikoha RSK Simon esindaja Johann Zeiger hobusel Renegat (69.474%). Esimest hooaega võistlevatest ja 4-5aastastest hobusest sai parima tulemuse Dina Ellermanni (Tondi) juhitud Klassika (72.632%).

ABC 2-2 skeem:1996a. ja hiljem sündinud laste klassis oli samuti rohkelt võistluspaare (12) ning neist parimaks osutus Tallinna RSK klubi ridadesse kuuluv Camille Mahoni hobusel Kegums (70.625%). Kõige populaarsemaks osutus osavõtu suhtes 1995a. või varem sündinud sportlaste klass (16 paari), kus esikoht kuulus Grete Laarmannile (Parkuur) hobusel Ants (73.229%).

ABC 3-1 skeem:Laarmann ja Ants võtsid veel ühe võidu (68.065%) programmis, mis oli avatud kõikidele võistluspaaridele, kes pole veel M-klassis või sellest kõrgemal tasemel võistelnud. Selles klassis võistles kokku 8 paari.