Veskimetsas võtsid mõõtu rakendisportlased

Ingrid Pruual ja Aiken Veskimetsa võistlusel; foto Kati Raidma

Kui Veskimetsa ratsabaas on tuntud oma takistussõidu aga ka koolisõiduvõistluste poolest, siis möödunud laupäeval võtsid teist korda baasi ajaloos mõõtu rakendisportlased, jagades muuhulgas Rakendispordi Karikasarja kombineeritud maratoni punkte.

Veskimetsa rakendivõistlus kujunes küllaltki startiderohkeks ja üllatas mitmete esmakordselt seda ala proovinud sportlaste osavõtuga. Päev algas täpsussõiduga, mis peeti tasemel Madal (koonused +35cm) ja puhtusele. Stardis oli teiste hulgas võistluse korraldaja ning tuntud korrapidaja Ingrid Pruual, kes lõpetas võistluse esikoha jagamisega koos Maret Kasemetsaga. Mõlemad sportlased läbisid raja vigadeta. Osalejate hulgast leiame muuhulgast ERL-i pressiesingaja ning turundusjuhi Merike Udrik-Õispuu.

Merike Udrik-Õispuu oma esimesel rakendivõistlusel; foto Kati Raidma

Teise alana oli kavas kombineeritud maraton, kus ühes arvestuses karikasarjas osalejad, teises avatud klass. Sarja arvestuses võttis võidu puhta sõidu teinud Carmen Melts, avatud klassi parim oli ponipaariga sõitnud Kauro Vahtras, kellele lisaks tegi puhta soorituse teisena lõpetanud Riina Rõa, kes seekord täitis põhiliselt rajameistri ülesandeid.

Kauro Vahtras ponipaariga; foto Kati Raidma

Rakendispordiga ei tegeletud Veskimetsas siiski mitte vaid laupäeval vaid ka reedel, mil viidi läbi Riina Rõa kliinik algajatele. Korraldaja Ingrid Pruuali sõnul oli huvi kliiniku vastu arvestatav, osales 12 huvilist, kellest muide 8 oli päev hiljem ka stardis. “Kõik kliinikus osalejad olid takistussõidu taustaga, kuid nautisid enda jaoks uut ala täiega, kõikidele oli see uus ja äge kogemus, inimesed jäid väga rahule,” sõnas Pruual. Koolitusega jäi rahule ka Rõa, kes leidis, et ala tutvustamise seisukohalt on sellised õppepäevad igati kasulikud ja treeningvõimaluste tekkides võib sellistest päevadest tekkida uusi harrastajaid.

Kiidusõnu Veskimetsa poolt korraldatud komplektile koolitus-võistlus jagus samuti ERL-i rakendispordi manageril Reelika Rätsepal, kes kutsus teisigi korraldajaid pakkuma huvilistele analoogilist formaati, mis Rätsepa hinnangul aitab oluliselt laiendada ala tuntust ja loodetavasti tuua juurde uusi inimesi.

Kõik Veskimetsa tulemused leiate siit.