Veterinaar Triin Tohver alustab lõpuks tööd Eestis

Triin Tohver lahkus Eestist juba 10 aastat tagasi, et Euroopas korralik veterinaariaalane haridus ja praktika saada. Kaks nädalat tagasi lõplikult kodumaale naasnud Triin on enda sõnul nüüd kasvõi kohe ja kasvõi iga päev valmis teie hobuseid vaatama tulema ning aitama nii hästi kui suudab.

"Mul on oma firma Triin Tohveri Hoburavi ja lisaks senisele hammaste viilimisele pakun palju muid hobuste veterinaaria teenuseid. Kindlasti on minu põhirõhk hobuste ortopeedial ja hambameditsiinil, sest need valdkonnad on mulle endale kõige südamelähedasemad," kommenteerib Triin.

Ortopeediateenuste hulka kuuluvad peamiselt longete uuringud ja alates aprillist, kui saabuvad seadmed, ka digitaalne mobiilne röntgen ja ultraheli. See tähendab, et nii röntgenpilte kui ka kvaliteetseid ortopeedilisi ultraheliuuringud saab aprillist teha otse teie tallis kohapeal. Et longete diagnostikat veelgi paremaks muuta, on plaanis koostöö Tartu Maaülikooli suurloomakliinikuga, kus Triin hakkab läbi viima hobuste magnetresonantsuuringuid. Selle masina abil on võimalik üles leida peaaegu et kõik võimalikud lonke põhjustajad, alates sidemete vigastustest kuni luusiseste põletikeni. Tegemist on maailma mastaabis väga uudse ja kõrgekvaliteedilise diagnostikavahendiga.

Hambameditsiini valdkonnas pakub Tohver loomulikult edaspidigi regulaarset hammaste viilimist ja kontrolle, nagu ta seda seni Eestisse visiitide ajal on juba teinud. Lisandunud on teenused nagu paradontoosi ravi ja püsihammaste väljatõmbamine suuõõne kaudu. Tegemist on vaieldamatult kõige komplikatsioonivabama hammaste eemaldamise meetodiga, mis õnneks ei vaja ka täisnarkoosi. Triinule teadaolevalt ei ole seda operatsiooni Eestis ega naaberriikides senini tehtud ning ka mujal Euroopas on see veel suhteliselt uudne ravimeetod.

Lisaks pakub Triin Tohveri Hoburavi hobustele vajalikke arstiteenuseid nagu kopsude uuring ja kopsuloputusproovid, vaktsineerimised, hädaabi tiirude ja vigastuste puhul jt. Suur hulk teenuste tutvustusi on koos hindadega üleval koduleheküljel www.tohver-veterinary.com

"Loodan jätkuvalt kirjutada hobuste tervist puudutavaid artikleid ning neid avaldada kas ajakirjas „Oma Hobu“ või siis oma koduleheküljel. Veel sel nädalal läheb internetti üles lühike kokkuvõttev artikkel borrelioosist ja puukidest. Mais on plaanis korraldada hobuste terviseteemaline pärastlõuna kõigile hobuhuvilistele. Loodan, et huvi sellise ürituse vastu on olemas!" lisab Triin, kel on tõeliselt hea meel pärast kümmet pikka aastat jälle Eestis olla ja siin lõpuks ometi täiskohaga ja püsivalt hobuseid ravida.

Triin Tohver

Tel: +372 5186-416

Skype: triin.tohver

E-mail: triin.tohver [at] gmail.com

Koduleht: www.tohver-veterinary.com