Vigo MK etapi GP võitja saavutas edu tänu Youtube\’ile

Sellel nädalavahetusel toimus järjekordne Rolex FEI maailmakarika etapp Vigo-s, Hispaanias. GP ümberhüpetele pääses 11 hobust, kellest parimaks osutus 15aastane Cevo Socrates, kes näitas oma eale vastavat mõistlikkust ja kogemust. Tema austraallasest sõitja Edwina Alexander oli targalt kasutanud kaasaegse ühiskonna võimalusi, ning ärgates varahommikul Grand Prix sõidu päeval, läks ta Youtube’i vaatama enda sõitu Socratesega Zurichis.

Sõitja sõnul on Socrates väga erinev Edwina teisest põhihobusest Itot’st ja tal on mõnikord raske Socratesega toime tulla, kuid vaadates videot, tegi ta endale selgeks, mida täpselt on vaja teha, ja enda arvates see toimis ning tõi soovitava tulemuse.

Mõned numbrid etapilt: GP-s startis 33 paari, 11 ümberhüppajat. Saksamaalt ja Hispaaniast kummastki riigist 5 sõitjat startisid esimeses ringis. Kokku võtsid GP’st osa 15 riigi esindajad. Kõige vanem hobune oli itaallase Gianni Govoni Aboyeur, kes on 16 aastat vana. Kõige nooremad olid kaks 9aastast ruuna Saksamaa ja Prantsusmaa esindajatelt.

Angelique Maasik