Viini Global Champions Touri etapil triumfeerisid Gerco Shröder ja London

Austria pealinnas Viinis raekoja platsil peetud Global Champions Touri eelviimasel etapil võtsid kaskikvõidu Madalmaade takistussõitjad, võidukalt triumfeerisid Londoni hõbemedalistid Gerco Schröder ning London.

Viinis suutsid kaks 160 cm kõrgust vooru vigadeta läbida neli võistluspaari, kolme järgneva koha tulemuseks jäid vaid üks ja ka kaks karistuspunkti ületatud aja eest. Ümberhüpetele pääses kaks hollandlast, rootslane ja Brasiilias sündinud portugaallanna. Ümberhüpetel jäid neist puhtaks vaid hollandlased, kellest kiireima aja tegi Gerco Schröder oma praegusel esiratsul London. Ligi kaheksa sekundit aeglasema tulemusega võttis teise koha ja 60 000 eurot auhinnaraha Harrie Smolders hobusel Jackson Hole. Võitja teenis muide 100 000 eurot. Kolmanda kohaga pidi Viini GCT Grand Prix`s leppima tugev rootslane Rolf-Göran Bengtsson hobusega Casall Ask. Neljas koht kuulus Luciana Dinizile ja Winningmoodile.

Koondarvestuses tegi olulise tõusu kahe eelmise hooaja võitja Edwina Tops-Alexander, kes tõusis Viini seitsmenda koha punktidega kolmandaks. Kokku on Topsil 181 punkti. Temast vaid neli punkti rohkem on Christian Ahlmannil ja kuus punkti enam ameeriklannal Laura Krautil. Olukord läks pärast Viini etappi vägagi pingeliseks, sest jäänud on vaid 21.-23. novembril Kataris Dohas peetav finaaletapp ning enim võib tõusta just Tops, kel see hooaeg just kõige paremini ei ole kulgenud. Võita võib ta selles mõttes, et halvemad etapid lähevad arvestusest maha ning tema punktisaak on olnud võrreldes liidritega kesisem. Seega edu korral Dohas ei ole võimatu ka austraallanna kolmas järjestikune üldvõit.

Global Champions Touri kodulehekülje leiate aadressilt http://www.globalchampionstour.com/