Viljandimaal hukkus hobust jalutanud 18aastane neiu

Eile saabus meediasse kurb uudis, mille kohaselt oli Viljandimaal Paistu vallas Intsu külas hobust jalutama viinud 18aastane neiu sidunud endale ohjad ümber kere ning saanud hukka tõenäoliselt tugeva lohistamise tagajärjel.

Perekonnale kuuluvat hobust üksi jalutanud neiu surnukeha leidis ema umbes tund aega hiljem eemal asuva sissesõidutee lähistelt maast, hobuse kõrvalt. Tema riietel ja kehal oli tugevaid lohistamise jälgi. Kohale saabunud kiirabi püüdis tüdrukut kolmveerand tundi elustada, aga see ei andnud tulemusi. Surnukeha on saadetud surma põhjuse väljaselgitamiseks lahangule.

Teadjamate sõnul oli neiu olnud teadlik hobuse minematormamise kombest ning ju seepärast ta prooviski jalutamiseks nii ohtlikku meetodit nagu hobuse enda külge sidumine. Loodetavasti on see lugu kõigile õpetuseks, et mitte kunagi ei tohi hobust ühestki kohast ega ühegi vahendiga enda külge siduda, sest jõuvahekorrad on mitmekordsed ning ehmunud hobune põgenemiseks või lahti rabelemiseks vahendeid ei vali.

Hobumaailm.ee'le on teada nüüdseks, et tegu oli eesti tõugu hobusega (mis tähendab, et ka väike hobune on tegelikult väga tugev) ning ta viibis selles tallis viimaseid päevi, kuna oli juba leidnud uue omaniku.

Ohutusreeglid hobustega tegelemisel: http://tuleratsutama.com/kasulik-teada/ohutus-tallis-ja-treeningul/